Analgin je jedním z nejběžnějších a nejoblíbenějších léků. Patří k klinicko-farmakologické skupině pyrazolonů - léků, které mají analgetické a antipyretické vlastnosti.
Aktivní součásti a tiskové formuláře
Aktivní složkou léčiv je sodná sůl metamizolu. Jako další přísady při výrobě tabletových forem jsou ve formulaci zahrnuty laurylsulfát sodný, bramborový škrob, stearát vápenatý a mastek.
Toto léčivo je dodáváno ve formě perorálního podání (tablety 500 mg), stejně jako ve formě 25% a 50% roztoku pro parenterální podání v ampulích 1 a 2 ml.
Vlastnosti a farmakokinetika
Analgin je schopen snížit intenzitu bolesti a snížit tělesnou teplotu s horečkou reakcí (kvůli zvýšenému přenosu tepla). Má protizánětlivý účinek díky inhibici COX a prostaglandinů.
Po vstupu do gastrointestinálního traktu je účinná látka absorbována rychle a téměř úplně. Účinek se rozvíjí ½ až 1 hodinu po konzumaci tablet a v průměru 30 minut po injekci. Hydrolýza sodíku metamizolu probíhá ve střevní stěně a metabolity podstupují biotransformaci v játrech. Úroveň jejich konjugace se sérovými proteiny dosahuje 60%. Metabolické produkty opouštějí tělo močí.
Kdy mám užívat analgin?
Indikace pro jmenování analginu jsou:
- post-traumatická a pooperační bolest;
- bolesti spastické povahy;
- syndrom bolesti na pozadí vývoje nádorových novotvarů;
- chronická bolest s vysokou intenzitou (s neúčinností jiných opatření);
- Hypertermie při nemocech infekčních a zánětlivých genezí.
Analgin: kontraindikace
Přípravek Analginum není předepsán, pokud má pacient individuální přecitlivělost na metamizol sodný, další látky obsažené ve formulaci nebo derivát pyrazolonu.
Mezi další kontraindikace patří:
- těhotenství I a III trimestru;
- věk dětí (do 10 let);
- nesnášenlivost NSAID;
- Aspirinový astma;
- akutní bolest v břišní oblasti (předtím, než se vyskytnou příčiny);
- patologie systému hematopoézy;
- dysfunkce kostní dřeně (zejména - po průběhu cytotoxických léků);
- akutní intermitentní porfyrie (s AD
Kolik analgin můžeš pít za den?
Jedna tableta přípravku Analgin obsahuje 500 mg účinné látky - sodnou sůl metamizolu. Maximální dávka, kterou dospělý může užívat najednou, je 1000 mg sodíku metamizolu, tj. Užívá více než dvě tablety, nestojí za to současně. Za den můžete užít 2000 mg látky, což se rovná 4 tabletám přípravku Analgin. Děti do 12 let jsou kontraindikovány. Děti nad 12 let by neměly dostávat jednu tabletu najednou, ne více než dvě tablety denně.
Je také třeba připomenout, že sodná sůl metamizolu je obsažena v přípravcích Spazmalgon, Renalgan, Calfagin, Reagonalon. Proto je nemusíte užívat po přípravku Analginum, aby nedošlo k předávkování.
Co pomáhá Analginovi a kdy může být nebezpečný? Vlastnosti léčby
Jedním z nejbezpečnějších a nejúčinnějších léků proti bolesti jsou analginové tablety. Jedná se o narkotickou drogu, která neovlivňuje psychiku.
Obecné informace
Použití léčiva podporuje inhibici aktivity cyklooxygenázy. stejně jako snížení tvorby prostaglandinů. Vedení impulsů podél spinotalamických, gangliobulbarových úseků klesá. Výstup tepla se zvyšuje, prahová hodnota excitability thalamických center stoupá.
Nástup účinku léčiva po použití se pohybuje od pol hodiny do 1 hodiny. Úroveň vazby proteinů s aktivním metabolitem se pohybuje v rozmezí od 50 do 60%. Po destrukci v játrech se vylučuje ledvinami.
Naneste Analgin s bolestí různého původu (bolesti hlavy, neuralgie - bolest šíří podél nervů, radiculitis, myositidy - zánět svalů), horečnatých stavů a při vysoké teplotě
Forma vydání
Analgin je k dispozici v těchto formách:
- Ampulky.
- Rektální čípky.
- Tablety.
Složení každé tablety obsahuje účinnou látku - sodnou sůl metamizolu. Pomocnými látkami jsou bramborový škrob, mastek. Kompozice také obsahuje stearát vápenatý, laurylsulfát sodný.
Při předepisování léku
Co pomáhá analginu? Dospělí mohou užívat drogu při teplotě. Jiné údaje zahrnují:
- bolesti zubů;
- migréna;
- neuralgie;
- renální kolika;
- myalgie.
Základní kontraindikace
Nepoužívejte tento přípravek:
- děti mladší 10 let;
- Osoby s přecitlivělostí na léčivo a derivát pyrazolonu;
- budoucí matky v prvním a posledním trimestru;
- pacienti se systolickým krevním tlakem;
- lidé s astmatem aspirinem a poruchou funkce kostní dřeně.
Jsou dány děti?
Pokyny pro použití uvádějí, že děti dostávají analgin pouze v případě, že existují vážné náznaky.
Dávejte pozor! Při léčbě dětí starších 12 měsíců. používají se pouze svíčky.
Dítě může být podáno pouze po 10 letech. Injekce se podávají výhradně při kriticky vysoké teplotě.
Děti starší než 6 měsíců Analgin se podává v dávce 5 až 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti 3-4 krát denně nebo 0,025-0,25 g na recepci závisí na věku
Jak to udělat
Podle pokynů obsahuje tablety přípravku Analgin 2-3x / 24 hodin, 250-500 mg. Maximální přípustná dávka pro dospělé je 4000 mg nebo 8 tabulek. Pro dítě - 2000 mg nebo 4 tabule.
Pijte celý lék s dostatečnou kapalinou. Pití by mělo být teplo. Jeden časový analgin u dětí a dospívajících mladších 14 let, podaných v dávce 8-16 mg / kg. Dospělí a děti po 15 letech mohou užívat až 1 g nebo 2 tablety metamizolu.
Při vysokých teplotách
Analgin může být podáván dětem při teplotě nad 38,5 stupňů. Pokud se vyskytnou křeče, musíte srazit dolní hodnoty.
Neužívejte lék delší než 72 hodin. Pokud je však potřeba pokračovat ve užívání drogy, musíte se poradit s pediatrem, abyste provedli krevní test. Léčba postihuje žaludeční sliznici. Proto se teplota analginu užívá před jídlem nebo bezprostředně po jídle.
Pokud máte v plánu na to, aby vaše dítě Analgin tablet, drobky od 2 do 3 let může být více než 50 až 100 mg v jednom okamžiku. Děti 3-5 let jsou předepsány 100-20 mg léku
S bolestimi srdce
Analgin v tabletách pomáhá s bolestí v srdci. V případě nepohodlí můžete použít jednu kartu. Lék začne fungovat po 15 minutách. Nejlepším účinkem jsou drogy jako Corvalol, Valocordin, Validol. Místo analginu můžete umístit 1 kartu. Validol nebo kapka 30-40 kapek Valocordinum.
S bolestmi hlavy
Analgin - účinný analgetikum. Může se brát z bolesti hlavy. Maximální přípustná dávka je dvě tablety za čas. Za den můžete užít až 6 tablet. Pijte tento přípravek velkým množstvím vody.
Dlouhotrvající a silná bolest hlavy, která není schopna anestézie, naznačují přítomnost bolestivých ložisek v těle. Musí být identifikovány a léčeny
Dávejte pozor! Lék odstraňuje pouze symptomy. S příčinou bolestivého syndromu nekončí.
Chcete-li objasnit diagnózu, musíte se podívat na lékaře. Uvede příčinu, předepíše lék, který pomůže zbavit se bolestí hlavy navždy. Místo analginu můžete vypít 1 kartu. Paracetamol.
Bolesti žaludku
Není možné užívat tento lék bez přemýšlení. U zánětlivých patologií gastrointestinálního traktu je Analgin nejen neúčinný, ale i nebezpečný. Jeho složky mohou způsobit vážné poškození orgánů zažívacího traktu. Pokud není možné poradit se s lékařem okamžitě, musíte užívat léky proti bolesti, jako je Omeprazole nebo No-shpa, abyste odstranili nepříjemné pocity.
Menstruační bolest
Pokud je břicho velmi bolavé, pak můžete vzít 1 kartu. Analgin. Odpověď na otázku, jak moc lék funguje, závisí na jednotlivých indexech a intenzitě bolestivého syndromu. Účinek nastává přibližně po 15-20 minutách po přijetí.
Časté užívání léků může poškodit vaše zdraví. Proto bude lepší, kdyby žena věnuje pozornost bezpečnějším bolestivým lékům - Ketanovi nebo No-shpuovi.
S bolestem zubů
Analgin dobře pomáhá vyrovnat se silným zubem. Doporučuje se začít užívat přípravek s 1/2 tablety. Pokud zůstane nepohodlí, můžete zbytek vypít.
Bolest zubů je často doprovázena horečkou, zánětem líce, dásně, malátnost
Poradenství! Před použitím přípravku vypláchněte ústa teplou vodou a trochou sody.
Místo toho lze lék užít 1 kartu. Drotaverina. Léčba bolesti zubů pomáhá a kafrový alkohol.
Interakce s jinými léčivými přípravky
Při podávání přípravku Analgin se nedoporučuje užívat současně jiné léky proti bolesti. To zvyšuje toxický účinek léčiv. Kombinace přípravku Analgin a paracetamolu je považována za zvlášť nebezpečnou. To může vést k hypotermii.
Pokud potřebujete rychle snížit teplo v dítěte používajícího tento lék lze kombinovat příjem difenhydramin. Někdy se k této kombinaci přidává Papaverin. Případně můžete připojit metamizol s Suprastin a No-shpa.
Kombinace přípravku "Analgin + Dimedrol" dobře pomáhá s "bílou" horečkou.
Metamizol a jód lze kombinovat s chorobami kloubů. Recept na tření doporučuje použít 10 tablet analginu, 10 ml. kafru a 300 ml. lékařský alkohol. Metamizol by měl být rozmělněn v maltě, pak smíchán s kafrou, alkoholem a potom přidán jód. Tento recept se nedoporučuje pro jodismus a zvýšenou teplotu.
Předávkování drogy
Průměrná letální dávka je 5 g. Pro každou osobu má vlastní. Vše závisí na jeho hmotnosti, absorpční kapacitě střeva a dalších faktorech.
Pokud pijete mnoho tablet tohoto léku, objeví se následující příznaky:
- snížení krevního tlaku;
- zvracení, přeměna na nevolnost;
- zvýšená srdeční frekvence;
- Bolestivý syndrom v břiše.
Také předávkování může způsobit záchvaty. Člověk může vyděsit, jeho mysl je rozbitá.
Je důležité vědět, jak nebezpečné může být tato otrava. Pokud bylo přijato velké množství tablet, člověk ztratí vědomí, spadne do kómatu. Pravděpodobnost smrtelného výsledku je velmi vysoká.
Ale častěji dochází k smrti jako důsledek závažných infekčních komplikací, akutní jaterní nebo renální insuficience. Osoba může zemřít při krvácení v srdci nebo v mozku. Někdy je příčinou smrti paralýza dýchacího centra.
Otrava s analginem může být zabráněno přísným dodržením dávky předepsané lékařem. Také před použitím léku byste si měli pečlivě přečíst pokyny
První pomoc
V případě předávkování zavolejte sanitku. Před příchodem je nutné vyvolat zvracení. Můžete způsobit zasaženou klystýru. Zlepšení stavu je trochu pomohlo aktivním uhlím.
Osoba otrávená metamizolem je hospitalizována. Existuje formovaná diuréza. Při závažném poškození ledvin je předepsána hemodialýza.
Existuje nějaká újma od analginu
Analgin je nejběžnější anestetikum v naší zemi. Je to proto, že lék je levný a prodává se bez lékařského předpisu. Mnoho lidí užívá algin jakoukoli bolest, aniž by přemýšlel o možných následcích. Ale málo lidí může říct jistě, zda je analgin škodlivý. Škody způsobené tímto lékem mohou být skutečně značné.
Obecné charakteristiky přípravku
Analgin se týká narkotických analgetik s umělým původem. Léčivou látkou je metamizol sodný. Tento lék má antipyretické, spasmolytické a analgetické účinky. Nejčastěji užívaný přípravek pro:
- přetrvávající migrény;
- zuby jako první pomoc před návštěvou lékaře;
- periodická bolest u žen;
- kolika v ledvinách nebo střevě;
- neuralgie;
- bolest po úrazu;
- pooperační období;
- snížení tělesné teploty.
Lidé často začínají užívat analgin bez konzultace s lékařem. V tomto případě má málo lidí zájem o výuku tohoto léku, kontraindikace a možné vedlejší účinky. A naprosto tohle Anestetikum je považováno za poměrně silné a při nekontrolovaném přijetí může způsobit vážné poškození zdraví.
Když je žádoucí menstruační bolest, aby se neusnula s analginem. Je lepší pít tabletu bez tablet, která uvolní spasmus.
Kontraindikace k přijetí
Anestetik má řadu kontraindikací, které nelze ignorovat. Patří sem:
- individuální nesnášenlivost součástí, které vstupují do léků;
- bronchiální astma, zejména ve stadiu exacerbace;
- chronické onemocnění jater a ledvin;
- krevních chorob.
Je přísně zakázáno užívat léky pro ženy během těhotenství, stejně jako pro kojící matky.
Nepříznivé události
Nezapomeňte na možné nežádoucí účinky, které mohou nastat, pokud osoba nekontrolovaně používá tablety. Tyto státy se mohou rozvíjet:
- Kožní vyrážky alergické povahy.
- Edém Quincke.
- Anafylaktický šok.
- Exudační erytém.
Nežádoucí účinky se mohou objevit, i když je terapeutická dávka pozorována v případě, že osoba má zvýšenou citlivost.
Pokud se během léčby analginem zhorší zdravotní stav, lék se okamžitě zastaví.
Jaká je nebezpečí analginu?
Metamizol sodný může být opravdu nebezpečný, pokud je užíván pravidelně a nekontrolovaně. Lékaři to říkají Pijte den, můžete pouze 2 tablety analginu. V tomto případě by měla být lék užíván pouze jako první pomoc a poté přecházet na léčebné léky. Pro léčbu chronických onemocnění je lepší nepoužívat anestetikum.
Při dlouhodobém užívání tohoto léčiva lze pozorovat takové nebezpečné podmínky:
- Snižuje počet leukocytů v krvi.
- Porušil práci kardiovaskulárního systému.
- Práce nervového systému je narušena.
- Objevují se utrpení.
- Snížený krevní tlak.
- Existuje trombocytopenie.
Kromě toho imunita neustále klesá, osoba je dlouhá a vážně nemocná.
Analgin může být návyková. To se projevuje skutečností, že po opilých pilulkách se stává jednodušší pouze hodinu, pak se bolest projevuje obnovenou silou. Takže tělo potřebuje novou dávku léků.
Co se stane, když pijete hodně analginu a často
Pokud osoba pije 5-6 tablet metamizolu sodného denně, nakonec to ovlivní vaše zdraví. Osoba bude pravidelně narušena nauzeou, zvracením, dechovou nedostatečností, tachykardií a abnormální ospalostí. V závažných případech může docházet ke vzniku synkopy, křeče, tinnitu a selhání ledvin.
Při významném předávkování analginem se může vyvinout paralýza svalů dýchacích orgánů, což vede k udušení.
Nezapomeňte, že analgin je pro ledviny velmi špatný. Takže podle statistik získalo toto onemocnění asi 10% pacientů s renální insuficiencí v důsledku prodlouženého příjmu analgetik.
Leukopenie
Analgin může vést k rozvoji takové život ohrožující nemoci jako je leukopenie. V tomto případě klesá produkce leukocytů, která chrání osobu před zánětlivými procesy. Zvláštním nebezpečím pro zdraví je kombinace dvou léků - analginu a amidopirinu, které dokonce před deseti lety lékaři sanitky píchali nešťastné pacienty z vysokých teplot. Tyto dva léky kolektivně zabíjejí leukocyty téměř úplně.
Mortálně nebezpečná dávka analginu pro osobu je 15-20 gramů.
Výhody a poškození analginu jsou téměř ekvivalentní a závisí pouze na osobě, která užívá tento lék. Pokud užíváte lék předepsaný lékařem a berete-li v úvahu kontraindikace, nebude to mít vliv na zdraví.
Je pravda, že analgin je zakázán?
Metamizol sodný, nebo jak jej říkáme, analgin, byl vynalezen v polovině minulého století. V té době to bylo nejprogresivnější anestetikum, které pomohlo zbavit se bolestivého syndromu. Kromě analgetického účinku má analgin řadu dalších vlastností, které jsou přínosné pro lidské zdraví. Analgin se ukázal být účinným protizánětlivým léčivem, který umožňoval jeho použití k léčbě osteochondrózy a dalších onemocnění pohybového systému člověka.
A nyní všechny, více či méně účinné léky proti bolesti jsou založeny na této droze. Vezměte baralgin nebo pentalgin, okamžitý nebo spasmalgon. Ve složení kterékoli z těchto "moderních" anestetik se nachází metamizol sodný. A toto je nepatentovaný farmakologický název analginu. Stojí za to, když věřím různým pseudosvědným zdrojům, které tvrdí, že analgin je zakázán a že poškození analginu je větší než přínos jeho použití.
Podrobnější informace o analginu naleznete v pokynech pro jeho použití na našich webových stránkách. Mezitím s vámi mluvíme o tom, že analgin může být považován za hrozbu a zda by měl někdo věřit, že analgin je zakázán.
Existuje nějaký škodlivý analgin?
Léčivý analgin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. Tam jsou také široce používané drogy, jako jsou:
Všechny tyto léky se používají při léčbě revmatických onemocnění a osteochondrózy. Současně a od nich dochází k určitému poškození lidského zdraví. Stalo se tak, že moderní farmakologický průmysl prostě není schopen vyrábět naprosto bezpečné léky. Jsme na této úrovni průmyslového rozvoje, že i syntetické vitamínové komplexy, které jsou nabízeny dětem, jsou chemického původu a mají negativní dopad na lidské tělo, když se užívají.
Ve sporu mezi účinností léčby a možným poškozením při užívání určitého léku je efektivita a příležitost přinést pacientovi úlevu vždy triumf. Takže lékaři tvrdí.
K dnešnímu dni neexistuje žádný analgin analgin, který by měl pocit stejného účinku a nebylo absolutně žádnou škodu. Proto je třeba přemýšlet o tom, zda se jedná o poškození analginu, ale aby se zabývaly touto otázkou, nestojí za to.
V praxi bylo prokázáno, že analgin může být škodlivý pouze tehdy, pokud se droga systematicky používá ve velkých množstvích. Ale ani 10-denní průběh analgetické léčby bolestivého syndromu při osteochondróze nezpůsobuje škodu, o které hovoří dnešní masmédia. A mnohem méně nepoškodí analgin, jestliže jste v posledních 3 měsících opil jednu tabletu zubů.
Přípravky, které obsahují analgin
Proč je tato droga zakázána v některých zemích
To je smutná pravda, že analgin je zakázán v některých zemích EU. Je smutné, že navzdory skutečnosti, že analgin je zakázán, je na lékárnách těchto zemí mnoho složitých léků proti bolesti založených na sodíku metamizolu. Nekonečnost pokrytectva ohromuje jeho rozsah. Proč je baralgin, ve kterém není zakázáno více než 80 procent metamizolu sodného, a levné a časově testované analgin je nelegální?
Velmi nám bylo řečeno, že sodík metamizolu negativně ovlivňuje orgány hemopoézy a lidského mozku. Ale nepůsobí přesně jako součást baralginu?
V tom je jisté nebezpečí. Pokud je člověk jistý, že existuje analgin poškození, pak poměr baralgina nebo pentalgin, je naprosto klidný. To vede k tomu, že pentalgin začíná být nekontrolován ve velkém množství. Zatím můžete lépe poškodit baralginu nebo pentalgin rychleji než z analginu.
Takže na úkor komerčních výhod pro farmakologických producentů je život a lidské zdraví napadány.
Je možné pít analgin
Stále máme nejdůležitější otázku - je možné pít analgin. Zkusme odpovědět velmi upřímně. S největší pravděpodobností můžete napít analgin pouze v množství, které je nezbytné k odstranění bolesti až do příčiny, která ji způsobila. Jinými slovy, nepoužívejte analgin k léčbě kazu nebo zlomeniny nohy. Pomocí analginu můžete pouze schnout syndrom krátkodobé bolesti a naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.
Existuje však výjimka z tohoto pravidla. Pokud máte ostré bolest v břiše, bolesti pod pravým žebrem nebo ubližujete levému žebru, užívejte analgin nebo jakýkoli jiný prostředek proti bolesti je přísně zakázán. To může vést k nesprávné diagnostice.
Užívejte analgin by měl být přísně v doporučené dávce, tj. nejvýše 2 tablety na recepci, nejvýše 3krát denně a nejvýše 3 po sobě jdoucí dny. V takovém případě nebude poškození analginu pro vás hrozné. A je nepravděpodobné, že analgin bude v naší zemi zakázán.
Jak užívat analgin, nežádoucí účinky léku
Analgin - syntetický, nesteroidní, protizánětlivý lék, analgetikum, narkotikum, zřídka dává vedlejší účinky. Snižuje bolest, nemá škodlivý vliv na psychiku. Je založen na chemické látce - sodné soli metamizolu. Pomocné látky: stearát vápenatý, škrob, rafinovaný cukr.
V jakých situacích se užívá analgin
Indikace pro použití Dipyronu jsou různé bolesti původ (dentální, pánevní bolest, kolika, vypalovat bolesti, zranění, bolesti po operaci odložili, a pomáhá bolesti hlavy). Analginum je předepsáno pro neuritis, neuralgii, radikulitidu, revmatismus; se používá dokonce i pro snížení teploty horečky (chřipka atd.).
Vlastnosti Dipyronu analgetické nižší než drogy, takže ostré bolesti (rozsáhlá popálenina zranění, chirurgie, rakovina) je neúčinná. Hlavní indikace: mírná až středně těžká bolest. Místo přímého zdroje bolesti nezáleží.
Vlastnosti léků a možnosti uvolnění
Snadno vstřebatelná, dobře rozpustná ve vodě, je nejlepší použít v případech, kdy krev potřebuje rychle zvýšit koncentraci drogy. Vzhledem k tomu, že tkáň nedráždí, používají se injekční roztoky. Špatně rozpustný v ethanolu. Neuvádí se v ethyletheru.
Vyrábí se v tabletách bílé, slabě nažloutlé barvy, hořké chuti, plochého válcového tvaru; rektální čípky, ampule s roztoky pro injekce.
Tipy pro použití
Jak správně užívat analgin? Za den od 240 do 500 mg se užívá až třikrát, jednou ne více než 1 g (intravenózně a intramuskulárně).
Děti ve věku jednoho roku mohou vstoupit do svalu, v tomto případě je třeba vzít v úvahu, že tělesná teplota a řešení těla dítěte by se měly shodovat. Je-li denní množství léčivé látky vyšší než 1 gram, pak je indikováno intravenózní užívání léků, ale měly by být vytvořeny podmínky pro léčbu proti šokům.
Svíčky jsou přiděleny jak dospělým, tak dětem. V takovém případě musíte po dokončení procedury potřebovat pohodlnou polohu.
Nežádoucí účinky na orgány a systémy:
- narušila činnost ledvin, nefritidu, změnila gama barvy moči (zarudnutí) a další akutní zhoršení ledvin;
- různé alergie (úle, atd.);
- na straně orgánů hematopoézy - počet leukocytů a granulocytů klesá, změna složení periferní krve;
- jako důsledek intramuskulární zánětlivé vytvořené těsnění při výrobě velkého počtu pozorovaného: dušnost, hučení v uších, slabost, ospalost, a mnoho dalších.
Poradenství! Léčba vedlejšími účinky: aktivní uhlí, laxativa pro výplach žaludku, nucená diuréza.
Když je analgin zrušen:
- pokud s použitím analginu zvyšuje teplotu, dochází ke zchlazení, bolesti v krku, potíže s polykáním nebo zánětu vnějších genitálií, konečníku;
- pacienti s bronchiálním astmatem, angioedémem; pokud existuje nesnášenlivost barviv a konzervačních látek, nesnášenlivost s ethanolem;
- s chronickou kopřivkou;
- s individuální nesnášenlivostí;
- opatrně předepisována pacientům s patologickými stavy kardiovaskulárního systému;
- těhotné a kojící;
- lidé, jejichž práce souvisí s řízením dopravy nebo technologie (vysoké dávky snižují rychlost reakce a koncentraci pozornosti).
Odborníci Evropské unie se domnívají, že účinnost analginu poškozuje zdraví. Spojené státy a Japonsko tento lék stáhly z lékáren. V Německu je k dispozici pouze na předpis. Tato populární droga není bezpečná. Přijmout to u dětí do 12 let v Rusku zakázáno od roku 2000. Ve více než 20 zemích je zakázána výroba.
Jaké jsou závěry týkající se žádosti?
Potřebujete pít lék striktně, když je to nutné! Nepite často. Vezměte doporučené dávkování uvedené v pokynech. Podívejte se na způsob použití analginu!
Je důležité vědět! Snížením bolesti lidé nešetří příčinu onemocnění, ale odkládají návštěvu pouze lékaři. Negramotné užívání drogy reaguje na smutné následky. Jak často můžete užívat analgin - váš terapeut rozhoduje.
Dávejte pozor, při léčbě dětí se lékař předepisuje pouze pod odborným dohledem. Intolerance není často zjišťována, ale po intravenózní injekci hrozí riziko šoku. Proto by měla být injekce analginu z bolesti hlavy provedena na klinice. Aby nedošlo k farmaceutické neslučitelnosti, neměli by být v téže stříkačce smíchány s jinými léčivými roztoky. Pro zavedení analginu se používá dlouhá jehla.
Analgin
Přeloženo ze zámoří, slovo "analgin"znamená nedostatek bolesti, krásné slovo, pyšný a je tu něco, na co bychom se mohli pyšnit - je těžké najít člověka, analgin ne jíst, ještě obtížnější - o analgin neslyšel.
Všichni jsou dobří analgin - levné, bez jakéhokoli předpisu se prodává, v dostatečném množství vyrábí domácí lékařský průmysl a co je nejvíce pozoruhodné, mnoho opravdu pomůže.
Výše uvedené zřejmé výhody jsou povoleny analgin pevně získat sympatie širokých pracovních masek a zaujmout hodné místo v domově, pochodových a lázeňských lékárnách.
Takže, co to je - analgin?
Uvědomme si, že vítězství nad bolestí je, je a zdá se, že dlouhý čas bude oblíbeným snem lidstva obecně a zejména lidské medicíny. Látky, které mohou snižovat bolest, jsou lidem známy po mnoho tisíciletí - aby se například podařilo získat opiový mák. Ale celý paradox byl, že když se snažíte vypnout bolest, léčitelé, léčitelé a další léčitelé odříznou toho, kdo ubližuje. Zajímavý příklad téhož tématu: během výkopu skýtských pohřebních hrobů byly nalezeny kostry vojáků se zřetelnými stopami amputace (ruce i nohy). A všechny tyto skelety na lebce měly zřetelný zub - stopu zvláštní Scythian anestézie - obušek na hlavě, a pak je snadné odříznout nohu.
Podstatou výše uvedených informací je, že dlouhá (mírně řečeno), není čas cítit bolest může být pouze pod vlivem velmi slušné množství jakékoliv drogy nebo alkohol, nebo něco jiného vydatnější (například při úderu hlavy).
Analgin - hlavní droga ve skupině tzv narkotické analgetika - tj. léky, které mohou snížit bolest bez ovlivnění psychiky.
Snížení bolesti není jediným farmakologickým účinkem analgin. Schopnost snížit závažnost zánětlivých procesů a schopnost snižovat zvýšené tělesné teploty nejsou ani cennější (antipyretický a protizánětlivý účinek). Přesto, analgin zřídka se používají pro protizánětlivé účely, existují mnohem účinnější prostředky. Ale s horečkou a bolestí je to správné.
Je důležité si to pamatovat léky proti bolesti schopnosti analgin je mnohem nižší než u omamných látek, proto je neúčinná pro silnou bolest (po úrazech, popáleninách, chirurgických zákrocích, onkologických onemocněních). Základní údaje o přijetí analgin - bolest slabé a střední intenzity (tj. tolerantní k bolesti). Kde a co zranění nezáleží moc (zub, hlava, ucho, ischias, menstruace atd.).
Ale principiální postavení normální osoby musí být stále zjišťovat a pokusit se odstranit příčinu bolesti (samozřejmě s pomocí lékaře) a ne spolknout analgin kilogramů. Protože bolest hlavy s hypertenzí, bolesti uší s hnisavým otitem a bolesti v krku a angínou nejsou léčeny analgin. Vlastní příjem analgin v takových situacích vytváří pouze u krátkozrakého trpícího iluzi zlepšení a odkládá léčbu lékaře na normální péči.
Tituly
Mezinárodní jméno analgin - metamizol sodný. Droga je vyráběna pod stovkami různých názvů, ale farmakologický průmysl všech zemí SNS je levnější analgin vynikající kvalita, znalost všech těchto synonym není nutná. Nicméně v lékárně vám může být doporučena solidní odměna anestetika přípravek je v jemném balení. Vedle krásné jméno, například „toralgin“ nebo „nebalgin“, nebo ještě strmější, „Dipyronu“, najdete malý a nenápadný latinský bukovki - Metamizol, sodný nebo Metamizol natricum - to bude znamenat, že jste si koupili nejobyčejnější analgin (koupeno, zkrátka). Jediná, ale velmi důležitá výjimka - analgin ve svíčkách, které se často objevují na prodej pod názvem "spazdolzin".
Formy uvolnění
Nejčastěji analgin ve formě tablet. Standardní množství léčiva v jedné tabletě je 500 mg (0,5 g). V prodeji jsou také "dětské" tablety - na 50, 100 a 150 mg.
Analgin perfektně rozpustný ve vodě, a tudíž i rozsáhlé použití 25% a 50% injekčních roztoků (1 a 2 ml ampulí).
Již jsme se zmínili analgin při svíčkách. Spazdolzin je dvou druhů - svíčky pro dospělé - 650 mg v jedné svíčce a svíčky pro děti - 200 mg.
Škodlivost a nebezpečí
Stejně jako u většiny léků jsou případy individuální nesnášenlivosti a alergických reakcí možné. Síla alergií je nejrůznější: od vyrážky (kopřivky) až po anafylaktický šok. Ten je možný pouze po použití analgin pro injekci (intravenózní podání).
Je třeba si uvědomit, že když se dostáváme pod kůži, analgin často způsobuje podráždění tkáně. Tato poznámka má zásadní význam - při injektáži léku intramuskulárně by se nemělo projevit nadměrná škoda a používat krátké jehly.
Nejvýznamnější a nejdůležitější vedlejší účinek analgin spočívá v jeho schopnosti ovlivnit systém hematopoézy. Někdy (naštěstí, ne velmi často) to vede k výraznému snížení počtu krevních buněk (leukocytů, krevních destiček apod.) S nejvíce nešťastnými důsledky. Skutečnost je zásadní: tíživý účinek léčiva na hematopoetický systém úzce souvisí s trváním jeho užívání. Krátkodobé užívání i velmi vysokých dávek téměř nikdy nevyvolává problémy.
Kdy nemůže
Použijte analgin kontraindikováno u jakýchkoli problémů s hematopoetickým systémem, se závažným porušením jater a ledvin a samozřejmě s individuální nesnášenlivostí.
V zásadě je to možné, ale je lepší se zdržet používání analgin během těhotenství (zejména v prvních třech měsících a v posledních 6 týdnech). Nikdy nepoužívejte analgin u dětí v prvních 3 měsících života bez lékařského povolení.
Dospělí: v době 250-500 mg, maximálně 1 g; pro klepání - 3 g.
Dávka není závislá na způsobu podání - dokonce polykat, dokonce dal svíčky, i když injekce dělat. Jediné omezení - při injekčním podání, je maximální denní dávka by neměla být vyšší než 2 g pro čtenáře nejasně orientovaných v roztoku, dávky a procenta informovat: 1 ml 25% roztoku - 250 mg dipyron, 1 ml 50% roztoku - 500 mg v tomto pořadí.
Jednorázová dávka dítěte - od 5 do 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, 2-4krát denně.
Společně zábava pro polykání
Analgin - součást obrovského množství kombinovaných léků. Současné užívání s jinými léčivými přípravky (anesteziva, antipyretická, antispazmodická, protizánětlivá, uklidňující) vede ke vzájemnému zesílení účinků.
Typické příklady.
Baralgin (renalgang, maxigan, spazgan, trigan, spasmalgin) - kombinace analgin a další dvě léčiva, která odstraňují křeče svalů a krevních cév.
Tempalgin - analgin v kombinaci se sedativním tempirinem.
Pentalgin - slavný pětičlenný. Chcete-li analgin přidaný kofein, narkotický analgetický kodein a zklidňující fenobarbital. Pozorný čtenář bude věnovat pozornost skutečnosti, že v pěti-šroub není 5 komponent, ale pouze čtyři. To je způsobeno skutečností, že dříve ve složení pentalgin byl také zahrnut amidopyrin. Amidopyrin - léčivo pro všechny jeho účinky a chemickou strukturu je velmi podobné analgin, ale závažnost jeho vedlejších účinků je mnohem vyšší, zejména v toxickém účinku na hematopoetický systém. To je důvod, proč amidopyrin ve většině zemí a my už ani nepoužíváme.
Epilog
Analgin nehojí. Analgin snižuje bolest a snižuje horečku. To je dobrý, protože mu to děkuji a děkuji. Analgin Nepoužívejte plán - "1 tablet 3krát denně". Analgin používat symptomatické: existuje omluva (to bolí, teplota stoupá) - vzít, není důvod - proto neberte.
"Pořádně po malém" - tohle slovo platí analgin je velmi relevantní.
Jak bolest, tak zvýšená tělesná teplota jsou příznaky určité nemoci. Táhněte za analgin odpověď na otázku "jaký druh nemoci?" dlouho nemůže. Samotný analgin může způsobit onemocnění.
Analgin, jak užívat
Jak užívat analgin
Analgin je analgetikum, protizánětlivé a antipyretické. Výrazně snižuje bolest. Účinnou látkou v tomto přípravku je sodná sůl metamizolu. Analgin používá pro bolest hlavy, bolest zubů, bolesti svalů, neuralgie, bolesti svalů, pooperační bolesti, SARS a chřipky. Lék je snadno rozpuštěn a absorbován, což zvyšuje jeho účinnost a rychlost. Analgetický účinek léčiva začíná 20 minut po aplikaci a po 2 hodinách dosáhne své nejvyšší pevnosti. Léčivo se vyrábí ve formě tablet a roztoku pro intramuskulární a intravenózní podání. Tablety užívají po jídle 1 tablet 2-3krát denně. Pokud chcete odstranit dočasnou bolest - analgin se užívá pouze jednou a dávka léku může být zvýšena na 2 tablety na příjem. Denní množství léku by nemělo přesáhnout 6 tablet. Při použití analginu po dobu delší než jeden týden je třeba sledovat krev a játra. Bez konzultace s lékařem je zakázáno lék užívat déle než 3 dny jako antipyretikum a více než 5 dní jako anestetikum. Děti analgin ve formě tablet jsou předepsány při dávce 5-10 mg / kg tělesné hmotnosti 3krát denně. Předtím se doporučuje rozdrtit tabletu. Se silnou bolestí se analgin podává intramuskulárně nebo intravenózně. V tomto případě by dospělí měli být podáváni 250 až 500 mg léku třikrát denně. Maximální denní dávka je 2 g drogy. Děti mladší než jeden rok nesmějí podávat intravenózně analgin. V mladších věkových Analgin se aplikuje v dávce 5 až 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti (0,1 do 0,2 ml 500 mg / ml, nebo 0,2 - 0,4 ml 250 mg / ml roztoku). Před podáním se doporučuje zahřát lék na pokojovou teplotu. Injekce by měla být prováděna pomalu, v náchylné poloze, kontrolovat puls a tlak, aby se zabránilo prudkému poklesu tlaku a dostat osobu šokovanou. Je třeba mít na paměti, že při použití Dipyronu po předávkování příznaky se mohou vyvinout více než 7 dní: nevolnost, zvracení, snížení tělesné teploty, krevní tlak, tachykardie, křeče, ledvin nebo selhání jater. Pokud se objeví tyto příznaky, přestat užívat léky, vyvolat zvracení, opláchnout žaludek a vzít aktivní uhlí. Nepoužívejte analgin pro akutní bolest v břiše až do příčiny jejich výskytu. Sedativy zvyšují účinnost analginu. Tento lék zvyšuje účinek alkoholických nápojů a zvyšuje účinek hypoglykemických léků.
Jak užívat analgin, nežádoucí účinky léku
Analgin - syntetický, nesteroidní, protizánětlivý lék, analgetikum, narkotikum, zřídka dává vedlejší účinky. Snižuje bolest, nemá škodlivý vliv na psychiku. Je založen na chemické látce - sodné soli metamizolu. Pomocné látky: stearát vápenatý, škrob, rafinovaný cukr.
V jakých situacích se užívá analgin
Indikace pro použití Dipyronu jsou různé bolesti původ (dentální, pánevní bolest, kolika, vypalovat bolesti, zranění, bolesti po operaci odložili, a pomáhá bolesti hlavy). Analginum je předepsáno pro neuritis, neuralgii, radikulitidu, revmatismus; se používá dokonce i pro snížení teploty horečky (chřipka atd.).
Vlastnosti Dipyronu analgetické nižší než drogy, takže ostré bolesti (rozsáhlá popálenina zranění, chirurgie, rakovina) je neúčinná. Hlavní indikace: mírná až středně těžká bolest. Místo přímého zdroje bolesti nezáleží.
Snadno vstřebatelná, dobře rozpustná ve vodě, je nejlepší použít v případech, kdy krev potřebuje rychle zvýšit koncentraci drogy. Vzhledem k tomu, že tkáň nedráždí, používají se injekční roztoky. Špatně rozpustný v ethanolu. Neuvádí se v ethyletheru.
Vyrábí se v tabletách bílé, slabě nažloutlé barvy, hořké chuti, plochého válcového tvaru; rektální čípky, ampule s roztoky pro injekce.
Jak správně užívat analgin? Za den od 240 do 500 mg se užívá až třikrát, jednou ne více než 1 g (intravenózně a intramuskulárně).
Děti ve věku jednoho roku mohou vstoupit do svalu, v tomto případě je třeba vzít v úvahu, že tělesná teplota a řešení těla dítěte by se měly shodovat. Je-li denní množství léčivé látky vyšší než 1 gram, pak je indikováno intravenózní užívání léků, ale měly by být vytvořeny podmínky pro léčbu proti šokům.
Svíčky jsou přiděleny jak dospělým, tak dětem. V takovém případě musíte po dokončení procedury potřebovat pohodlnou polohu.
Nežádoucí účinky na orgány a systémy:
- narušila činnost ledvin, nefritidu, změnila gama barvy moči (zarudnutí) a další akutní zhoršení ledvin;
- různé alergie (úle, atd.);
- na straně orgánů hematopoézy - počet leukocytů a granulocytů klesá, změna složení periferní krve;
- jako důsledek intramuskulární zánětlivé vytvořené těsnění při výrobě velkého počtu pozorovaného: dušnost, hučení v uších, slabost, ospalost, a mnoho dalších.
Poradenství! Léčba vedlejšími účinky: aktivní uhlí, laxativa pro výplach žaludku, nucená diuréza.
Když je analgin zrušen:
- pokud s použitím analginu zvyšuje teplotu, dochází ke zchlazení, bolesti v krku, potíže s polykáním nebo zánětu vnějších genitálií, konečníku;
- pacienti s bronchiálním astmatem, angioedémem; pokud existuje nesnášenlivost barviv a konzervačních látek, nesnášenlivost s ethanolem;
- s chronickou kopřivkou;
- s individuální nesnášenlivostí;
- opatrně předepisována pacientům s patologickými stavy kardiovaskulárního systému;
- těhotné a kojící;
- lidé, jejichž práce souvisí s řízením dopravy nebo technologie (vysoké dávky snižují rychlost reakce a koncentraci pozornosti).
Odborníci Evropské unie se domnívají, že účinnost analginu poškozuje zdraví. Spojené státy a Japonsko tento lék stáhly z lékáren. V Německu je k dispozici pouze na předpis. Tato populární droga není bezpečná. Přijmout to u dětí do 12 let v Rusku zakázáno od roku 2000. Ve více než 20 zemích je zakázána výroba.
Potřebujete pít lék striktně, když je to nutné! Nepite často. Vezměte doporučené dávkování uvedené v pokynech. Podívejte se na způsob použití analginu!
Je důležité vědět! Snížením bolesti lidé nešetří příčinu onemocnění, ale odkládají návštěvu pouze lékaři. Negramotné užívání drogy reaguje na smutné následky. Jak často můžete užívat analgin - váš terapeut rozhoduje.
Dávejte pozor, při léčbě dětí se lékař předepisuje pouze pod odborným dohledem. Intolerance není často zjišťována, ale po intravenózní injekci hrozí riziko šoku. Proto by měla být injekce analginu z bolesti hlavy provedena na klinice. Aby nedošlo k farmaceutické neslučitelnosti, neměli by být v téže stříkačce smíchány s jinými léčivými roztoky. Pro zavedení analginu se používá dlouhá jehla.
(průměrné hodnocení: 5.00 z 5) Načítá se.
Analgin: návod k použití, který pomáhá, kontraindikace, analogy
Analgin je jedním z nejběžnějších a nejoblíbenějších léků. Patří k klinicko-farmakologické skupině pyrazolonů - léků, které mají analgetické a antipyretické vlastnosti.
Obsah: Aktivní složka a formy uvolňování Vlastnosti a farmakokinetika Kdy se má užívat Analgin? Analgin: kontraindikace Doporučené dávky Nežádoucí účinky Analginum Interakce s jinými léky Předávkování Pro koho je analgin obzvlášť nebezpečný? Zvláštní pokyny Dodatečné podmínky pro skladování
Aktivní složkou léčiv je sodná sůl metamizolu. Jako další přísady při výrobě tabletových forem jsou ve formulaci zahrnuty laurylsulfát sodný, bramborový škrob, stearát vápenatý a mastek.
Toto léčivo je dodáváno ve formě perorálního podání (tablety 500 mg), stejně jako ve formě 25% a 50% roztoku pro parenterální podání v ampulích 1 a 2 ml.
Vlastnosti a farmakokinetika
Analgin je schopen snížit intenzitu bolesti a snížit tělesnou teplotu s horečkou reakcí (kvůli zvýšenému přenosu tepla). Má protizánětlivý účinek díky inhibici COX a prostaglandinů.
Po vstupu do gastrointestinálního traktu je účinná látka absorbována rychle a téměř úplně. Účinek se rozvíjí ½ až 1 hodinu po konzumaci tablet a v průměru 30 minut po injekci. Hydrolýza sodíku metamizolu probíhá ve střevní stěně a metabolity podstupují biotransformaci v játrech. Úroveň jejich konjugace se sérovými proteiny dosahuje 60%. Metabolické produkty opouštějí tělo močí.
Kdy mám užívat analgin?
Indikace pro jmenování analginu jsou:
- post-traumatická a pooperační bolest;
- bolesti spastické povahy;
- syndrom bolesti na pozadí vývoje nádorových novotvarů;
- chronická bolest s vysokou intenzitou (s neúčinností jiných opatření);
- Hypertermie při nemocech infekčních a zánětlivých genezí.
Analgin: kontraindikace
Přípravek Analginum není předepsán, pokud má pacient individuální přecitlivělost na metamizol sodný, další látky obsažené ve formulaci nebo derivát pyrazolonu.
Mezi další kontraindikace patří:
- těhotenství I a III trimestru;
- věk dětí (do 10 let);
- nesnášenlivost NSAID;
- Aspirinový astma;
- akutní bolest v břišní oblasti (předtím, než se vyskytnou příčiny);
- patologie systému hematopoézy;
- dysfunkce kostní dřeně (zejména - po průběhu cytotoxických léků);
- akutní intermitentní porfyrie (s AD
Analgin: co pomáhá. Složení. Indikace pro použití
Analgin - jeden z nejefektivnějších léků proti bolesti. Látka se týká narkotických analgetik, léků, které snižují závažnost bolesti, ale neovlivňují psychiku. Jaká je analginová droga, z čeho tento přípravek pomáhá? Přečtěte si základní informace o léku, zjistěte, kdy může být použito bez velkého poškození těla.
Popis
Analgin má analgetický účinek. Existují další farmakologické účinky - protizánětlivé, antipyretické. Avšak k odstranění zánětu se přípravek Analgin používá zřídka, v takových případech se užívají léky účinnější.
Kolik to droga pomáhá? Účinek léčiva se projevuje 30 minut po aplikaci.
Přípravek Analginum je určen k odstranění bolesti a horečky. Je důležité si uvědomit, že z velmi silné bolesti se zbavíte účinnějších léků - narkotik.
Ale nejspravedlivější rozhodnutí bude navštívit lékaře, podstoupit vyšetření a neuplatnit pravidelnou analginu. Je důležité identifikovat a odstranit příčinu bolesti.
Pomáhá analgin v léčbě onemocnění? Tento lék samozřejmě nevyléčí hypertenzi, hnisavý otitis, anginu a nevylučuje mnoho dalších podmínek. Lék pomáhá zbavit se pouze nepříjemného příznaku, ale ne z důvodu nemoci.
Léčivý přípravek se používá v případech, kdy je zapotřebí rychlé působení. Složky se snadno rozpouštějí a absorbují, což vysvětluje okamžitý účinek vyplývající z použití drogy. Vysoká koncentrace účinné látky je dosažena v těle za krátkou dobu. Vzhledem k tomu, že je zaznamenána dobrá rozpustnost léčiva, je povoleno jeho parenterální podání. Analgin a všechny drogy, v nichž je přítomen, jsou velmi oblíbené.
Forma vydání
Lék je nejčastěji užíván ve formě tablet. Standardní dávka účinné látky metamizol sodný v jedné tabletě je 500 mg. Také v prodeji je léčivo obsahující 50, 100, 150 mg účinné složky. Kompozice dodatečně přidává stearát vápenatý, bramborový škrob. Mezi pomocné složky - práškový cukr, mastek.
Vzhledem k tomu, že je analgin ve vodě velmi rozpustný, používá se ve formě injikovatelných roztoků (25, 50%). Produkt je k dispozici v ampulích o objemu 1 ml a 2 ml.
Lék je také vyráběn ve formě prášku.
Co opravdu pomáhá analginu
V zásadě je lék předepsán pro bolesti hlavy a bolestivé pocity jiných druhů.
- Léčba je účinná při výskytu bolesti různých původů a jakákoli závažnost, včetně analgin pomáhá s bolestem zubů.
- Přípravek se používá pro myalgii a neuralgii.
- Lék se používá k eliminaci pooperační bolesti, akutní bolesti po traumatu. Používá se při výskytu biliární a jaterní kolika.
- Přiřazení k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění. V tomto případě se používá k odstranění bolesti a snížení tělesné teploty. Látka může být použita pro chřipku, horečku, když dochází k prudkému zvýšení teploty. Použití léku se doporučuje bez přítomnosti výrazného antipyretického účinku po užívání jiných léků.
- Analgin je předepsán pro revmatismus a radikulitidu. Lék pomáhá zbavit se bolestí při zánětlivých procesech ve svalech a spasmu svalů vnitřních orgánů.
- Droga je účinná v případě bolestivých pocitů, které doprovázejí nádorové procesy.
- V případech, kdy není možné provádět jiná opatření, je analgin předepsán pro další intenzivní bolesti, které se projevují akutně a chronicky.
Jak požádat
Nestačí vědět, co pomáhá analgin v tabletách a jiných formách, je důležité ho používat. Léčba se užívá intravenózně, intramuskulárně a pro vnitřní použití. Optimální dávka je stanovena s ohledem na intenzitu bolesti, horečky a reakci těla na přísady v léku.
Analgin-Quinin
Tablety Analin-Quinin jsou po jídle požívány, aniž by byla ohrožena jejich celistvost. Pijte spousty tekutin. Jediná dávka doporučená pro dospělé je 0,25-0,5 g léku, frekvence aplikace je 2-3krát denně. Při revmatismu je povoleno zvýšení dávky léku na 1 g při frekvenci aplikace - 3krát denně. Děti podávané intravenózně 5-10 mg prostředků na kilogram tělesné hmotnosti. Je povoleno používat léky až 3-4krát denně.
Injekce
Pokud je bolest výrazně vyjádřena, dospělý lék se injektuje do svalů, žíly. Injekce se provádí 2-3x denně s 1-2 ml roztoku. Maximální denní dávka je 2 g. Pokud se dítě podává 25% roztoku, užívá se 0,2 až 0,4 ml léku na 10 kg tělesné hmotnosti. Při koncentraci roztoku 50% se jeho množství sníží na 0,1-0,2 ml.
Podkožní podání se nevykonává kvůli riziku podráždění tkáně. Maximální jednotlivá dávka léku pro interní použití dospělým je 1 g, denní dávka je 3 g. Pro zavedení žíly a svalu je poskytnuta jediná dávka 1 g a denní dávka 2 g.
Tablety pro děti a starší lidi
Děti do 14 let jmenovat 8-16 mg / kg, pokud je to nutné pro snížení tělesné teploty - 10 mg / kg. U pacientů starších než 15 let s hmotností nad 53 kg jednotlivá dávka poskytuje znamená ne více než 1 g Je-li požadovaný účinek nebyl vyvinut, frekvence podávání léčiva do maximální jednotlivé dávky je zvýšena až 4 krát za den.
Starší pacienti vyžadují menší množství léku, protože vylučování metabolitů se může objevit pomaleji. V případech, kdy ledviny plně nevykonávají své funkce, je klírens kreatininu porušen a také se nedoporučují vysoké dávky léku. Stejná doporučení platí pro pacienty se sníženou funkcí jater a ledvin. Pokud plánujete léčbu používat krátkou dobu, není nutné dávku snížit.
Nepoužívejte výrobek delší dobu. U ostatních pacientů s dlouhodobou léčbou se doporučuje pravidelný krevní test včetně počítání leukocytů.
U dětí ve věku 10-14 let vážících 32 až 53 kg se předpokládá současně jedna tableta s obsahem 500 mg účinné látky. Den nesnáší více než čtyři tablety.
Dospělí
Pacienti starší než 15 let s tělesnou hmotností nejméně 53 kg najednou užívají 1-2 tablety, tj. 500 až 1000 mg, ale ne více než osm tablet denně, což odpovídá 4000 mg účinné látky.
Kontraindikace
Je důležité vědět nejen to, co pomáhá analginu, ale také v jakých případech je zakázáno jej užívat. Lék není podáván dětem mladším 10 let, nepředepisuje se za takových podmínek:
- poruchy kostní dřeně a činnost hematopoetického systému;
- nadměrná citlivost těla na součásti;
- prudce proudící intermitentní porfyrie, doprovázená systolickým krevním tlakem menším než 100 mm Hg. str.
- těhotenství;
- aspirin astma;
- nesnášenlivost složek analgetik a nesteroidních léčiv, které mají protizánětlivý účinek;
- hemolytická anémie dědičné povahy, která vznikla na pozadí nedostatku glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.
Nežádoucí účinky
Po delším užívání přípravku Analgin se zvyšuje pravděpodobnost útlaku krvetvorby. V souvislosti s přítomností takového rizika je důležité pravidelně kontrolovat složení krve.
Existují případy vývoje alergických reakcí. Při intravenózním podání léku u některých pacientů dochází k anafylaktickému šoku.
Jak se tlak mění při užívání drogy
Pomáhá analgin v případech, kdy je ohrožen krevní tlak? Drog má účinek na krev, protože mnozí si myslí, že pomůže s nátlakem v případě jeho nárůstu. Složky léku snižují krevní tlak, takže je lepší, aby pacienti s hypotenzí zvolili jiný přípravek nebo používali přípravek Analgin velmi zřídka av nejmenších množstvích.
U hypertenzních pacientů se lék nepoužívá jako prostředek ke snižování krevního tlaku. V důsledku působení přípravků tvořících krevní tlak se nepatrně mění krevní tlak, zřetelný výsledek je pozorován pouze při pravidelném užívání analginu. Jelikož je však pravidelné užívání léků zakázáno a nepatří mezi nejúčinnější prostředky určené k řešení tohoto problému, tato možnost léčby není poskytována.
S kocovinou - je to účinek?
Pomáhá tento nástroj zvládnout důsledky konzumace alkoholických nápojů? Analgin pomáhá s kocovinou, odstraňuje některé z nepříjemných příznaků. Je však třeba poznamenat, že když se droga kombinuje s alkoholem, zhoršuje se její negativní vliv na ledviny, játra a další orgány. Za přítomnosti porušení v práci ledvin je lepší vybrat jinou drogu. Chcete-li ochránit své tělo před intoxikací po požití alkoholu, musíte konzumovat bílkovinné potraviny, pít dostatek tekutiny v malých porcích.
Jak vzít ženy
S měsíční
Pomůže vám s měsíční analgin a stojí za to použít, když nastane bolest? Během menstruace může být zdokonalování blahobytu mnoha způsoby. Anestetika se používají pouze v těch případech, kdy se kvůli silné bolestí dočasně člověk stává zdravotně postiženým.
S měsíční od břicha bude účinně pomoci analgin. Jedná se o silné anestetikum, protože se používají ve vzácných případech. Lék pomáhá při bolesti břicha, ale při častém užívání poškozuje zdraví. Během těhotenství nesmí ženy užívat tento přípravek.
S nachlazeními
Léčba je účinným prostředkem proti nachlazení. Navzdory skutečnosti, že při jeho použití není příčina samotné nemoci vyloučena, zlepšuje se blahobyt. Pokud je to nutné, doktor může provést výpůjčku analginu z teploty. Kromě toho lék pomáhá s bolestmi v krku.
Aplikujte analgin na bolest žaludku?
Při přítomnosti nepohodlí v břiše se často objevuje otázka: pomůže analgin s bolestí žaludku? U zánětlivých procesů v gastrointestinálním traktu je léčivo neúčinné, což znamená, že je nemožné zbavit se pocitu bolesti tím, že ho používáte. Navíc složky léčivého přípravku mohou způsobit určité poškození orgánů trávicího traktu.
S bolestí v srdci
Pomáhá lék cítit se lépe bolestí v srdci? Je známo, že analgin nejen pomáhá hlavu, ale také eliminuje syndrom bolesti v jiných částech těla. V případech, kdy je v srdci nepříjemné potíže, se používá jedna tableta analginu. Lék by se měl objevit během 15 minut. Použijte také Validol, Corvalol nebo Valocordinum.
Interakce s jinými léky
Analginum + Dimedrol
Vzhledem k tomu, že drogy mohou vzájemně spolupracovat, vždy pečlivě přečtěte pokyny. Například při kombinaci analginu a dimedrolu jsou účinky léků výraznější. Směs se doporučuje pro horečku. Taková léčivá kompozice pomůže snížit teplotu v přítomnosti zánětu nebo infekce.
Doporučuje se kombinovat léky v případech, kdy je zub velmi bolavý nebo je bolest hlavy, že jiné léky nevylučují. Pomozte lékům a jaterní kolikám, odstraňte bolesti při popáleninách, zranění.
Pokud směs s difenhydraminem nepomůže, co dělat v takových případech? Poraďte se s lékařem, zvedne další léky nebo změní dávkování dříve předepsaných prostředků.
Dimedrol + analgin + papaverin
Když se spolu s lékem papaverin používá horečka, analgin a difenhydramin. Umožňuje tento triplet rychle a účinně se zbavit teploty? Za tímto účelem se používá tato kombinace léků. Když problém nelze vyřešit jinými způsoby, triáda pomáhá.
Poté, co jste se dozvěděli, co pomáhá analgin, jak jej aplikovat a v jakém množství, můžete zlepšit své zdraví, když tak vznikne potřeba. Ale nezapomeňte, že onemocnění nezhojuje onemocnění. Při jeho použití můžete pouze dočasně maskovat příznaky, v budoucnu v každém případě potřebujete vyšetření a léčbu.