Analgin - syntetický, nesteroidní, protizánětlivý lék, analgetikum, narkotikum, zřídka dává vedlejší účinky. Snižuje bolest, nemá škodlivý vliv na psychiku. Je založen na chemické látce - sodné soli metamizolu. Pomocné látky: stearát vápenatý, škrob, rafinovaný cukr.
V jakých situacích se užívá analgin
Indikace pro použití Dipyronu jsou různé bolesti původ (dentální, pánevní bolest, kolika, vypalovat bolesti, zranění, bolesti po operaci odložili, a pomáhá bolesti hlavy). Analginum je předepsáno pro neuritis, neuralgii, radikulitidu, revmatismus; se používá dokonce i pro snížení teploty horečky (chřipka atd.).
Vlastnosti Dipyronu analgetické nižší než drogy, takže ostré bolesti (rozsáhlá popálenina zranění, chirurgie, rakovina) je neúčinná. Hlavní indikace: mírná až středně těžká bolest. Místo přímého zdroje bolesti nezáleží.
Vlastnosti léků a možnosti uvolnění
Snadno vstřebatelná, dobře rozpustná ve vodě, je nejlepší použít v případech, kdy krev potřebuje rychle zvýšit koncentraci drogy. Vzhledem k tomu, že tkáň nedráždí, používají se injekční roztoky. Špatně rozpustný v ethanolu. Neuvádí se v ethyletheru.
Vyrábí se v tabletách bílé, slabě nažloutlé barvy, hořké chuti, plochého válcového tvaru; rektální čípky, ampule s roztoky pro injekce.
Tipy pro použití
Jak správně užívat analgin? Za den od 240 do 500 mg se užívá až třikrát, jednou ne více než 1 g (intravenózně a intramuskulárně).
Děti ve věku jednoho roku mohou vstoupit do svalu, v tomto případě je třeba vzít v úvahu, že tělesná teplota a řešení těla dítěte by se měly shodovat. Je-li denní množství léčivé látky vyšší než 1 gram, pak je indikováno intravenózní užívání léků, ale měly by být vytvořeny podmínky pro léčbu proti šokům.
Svíčky jsou přiděleny jak dospělým, tak dětem. V takovém případě musíte po dokončení procedury potřebovat pohodlnou polohu.
Nežádoucí účinky na orgány a systémy:
- narušila činnost ledvin, nefritidu, změnila gama barvy moči (zarudnutí) a další akutní zhoršení ledvin;
- různé alergie (úle, atd.);
- na straně orgánů hematopoézy - počet leukocytů a granulocytů klesá, změna složení periferní krve;
- jako důsledek intramuskulární zánětlivé vytvořené těsnění při výrobě velkého počtu pozorovaného: dušnost, hučení v uších, slabost, ospalost, a mnoho dalších.
Poradenství! Léčba vedlejšími účinky: aktivní uhlí, laxativa pro výplach žaludku, nucená diuréza.
Když je analgin zrušen:
- pokud s použitím analginu zvyšuje teplotu, dochází ke zchlazení, bolesti v krku, potíže s polykáním nebo zánětu vnějších genitálií, konečníku;
- pacienti s bronchiálním astmatem, angioedémem; pokud existuje nesnášenlivost barviv a konzervačních látek, nesnášenlivost s ethanolem;
- s chronickou kopřivkou;
- s individuální nesnášenlivostí;
- opatrně předepisována pacientům s patologickými stavy kardiovaskulárního systému;
- těhotné a kojící;
- lidé, jejichž práce souvisí s řízením dopravy nebo technologie (vysoké dávky snižují rychlost reakce a koncentraci pozornosti).
Odborníci Evropské unie se domnívají, že účinnost analginu poškozuje zdraví. Spojené státy a Japonsko tento lék stáhly z lékáren. V Německu je k dispozici pouze na předpis. Tato populární droga není bezpečná. Přijmout to u dětí do 12 let v Rusku zakázáno od roku 2000. Ve více než 20 zemích je zakázána výroba.
Jaké jsou závěry týkající se žádosti?
Potřebujete pít lék striktně, když je to nutné! Nepite často. Vezměte doporučené dávkování uvedené v pokynech. Podívejte se na způsob použití analginu!
Je důležité vědět! Snížením bolesti lidé nešetří příčinu onemocnění, ale odkládají návštěvu pouze lékaři. Negramotné užívání drogy reaguje na smutné následky. Jak často můžete užívat analgin - váš terapeut rozhoduje.
Dávejte pozor, při léčbě dětí se lékař předepisuje pouze pod odborným dohledem. Intolerance není často zjišťována, ale po intravenózní injekci hrozí riziko šoku. Proto by měla být injekce analginu z bolesti hlavy provedena na klinice. Aby nedošlo k farmaceutické neslučitelnosti, neměli by být v téže stříkačce smíchány s jinými léčivými roztoky. Pro zavedení analginu se používá dlouhá jehla.
Kolik analgin můžeš pít za den?
Jedna tableta přípravku Analgin obsahuje 500 mg účinné látky - sodnou sůl metamizolu. Maximální dávka, kterou dospělý může užívat najednou, je 1000 mg sodíku metamizolu, tj. Užívá více než dvě tablety, nestojí za to současně. Za den můžete užít 2000 mg látky, což se rovná 4 tabletám přípravku Analgin. Děti do 12 let jsou kontraindikovány. Děti nad 12 let by neměly dostávat jednu tabletu najednou, ne více než dvě tablety denně.
Je také třeba připomenout, že sodná sůl metamizolu je obsažena v přípravcích Spazmalgon, Renalgan, Calfagin, Reagonalon. Proto je nemusíte užívat po přípravku Analginum, aby nedošlo k předávkování.
Kolik analgin můžeš pít za den?
Kolik analgin můžeš pít za den?
Jedna tableta přípravku Analgin obsahuje 500 mg účinné látky - sodnou sůl metamizolu. Maximální dávka, kterou dospělý může užívat najednou, je 1000 mg sodíku metamizolu, tj. Užívá více než dvě tablety, nestojí za to současně. Za den můžete užít 2000 mg látky, což se rovná 4 tabletám přípravku Analgin. Děti do 12 let jsou kontraindikovány. Děti nad 12 let by neměly dostávat jednu tabletu najednou, ne více než dvě tablety denně.
Je také třeba připomenout, že sodná sůl metamizolu je obsažena v přípravcích Spazmalgon, Renalgan, Calfagin, Reagonalon. Proto je nemusíte užívat po přípravku Analginum, aby nedošlo k předávkování.
Za den můžete pít; tolik analginu, jak se vejde do žaludku před nástupem vracového reflexu.
Doporučená dávka užívání analginu pro dospělé - ve formě tablet a prášků denně není větší než 3,0 gramu a jediná dávka nesmí překročit 1,0 gramu. Při podávání analginu by jedna dávka neměla přesáhnout 0,5 gramu a denní dávku 2,0 gramů
Analgin je moje oblíbená anestetika. Aby o něm nepsal, pracuje rychle a efektivně. Ale berte to jednou lépe. Při vysokých teplotách nebo bolestech hlavy. Obvykle je jedna tableta dost. Pokud to nepomohlo, pak druhé.
Pokud opět nepomůže, pak k lékaři. zvláště pokud je nalit žaludek.
Často a mnoho analginů nemůže pít. Analgin může pouze zmírnit bolest a příčina bolesti by měla být provedena u lékaře po provedení testů. Vezměte analgin, abyste se zbavili bolesti v takových případech:
Přesněji, ne více než dvě tablety najednou, ne více než třikrát denně a ne více než tři dny v řadě, může být tělo ublíženo. Užívání analginu po dobu asi sedmi dnů jsou příznaky předávkování.
Každých 4 hodiny, pokud je to nutné, a jsou-li symptomy bolesti
Je známo, že lék je Analgin je v mnoha zemích zakázáno drog a tudíž zneužívat není nutné, aby do značné míry Analgin nápoj od bolestí hlavy a obvykle odborníci radí, aby ne více než dvě tablety každý maximálně 4 hodiny se dostávali dávku 4 tablet denně, ne více.
Podle pokynů pro léčivo, což je právní dokument státu, nejvyšší jednotlivá dávka pro dospělou osobu je 1 g (2 tablety)
Nejvyšší denní dávka 3 g (6 tablet)
Děti - v závislosti na jejich věku, různých číslech.
Při příležitosti trvání aplikace v Pokynech k přípravě není ani jedno slovo.
Výchozí nastavení obvykle zahrnuje 3-týdenní nebo trvalou aplikaci.
Potlačuje hematopoézu (granulocyty), ale při delším užívání. Toto je uvedeno v nežádoucích událostech, předpokládá se, že tomu tak není.
Kontraindikace u hematopoetických poruch (slabý krevní obraz).
Je-li stále používán po dlouhou dobu, pak pod laboratoří.
Populární droga v Rusku, téměř každý ji pije z jakéhokoli důvodu a bez.
Největší denní dávka je však dva gramy, pokud jsou tablety 4 kusy, ale trvání by nemělo přesáhnout dva týdny.
Analgin je velmi nebezpečná droga, v mnoha zemích je to zakázáno z důvodu špatné důsledky, ale v naší zemi těší sprosom.Pri dlouhodobé užívání může způsobit leukopenii, trombocytopenie, agranulotsitoz.Ne více než 3 tablety denně po dobu vzroslyh.Ne Použít (bez konzultace s lékařem ) po dobu delší než 3 dny s jmenováním jako antipyretikum a více než 5 dnů s jmenováním jako anestetikum.
Obvykle mám dvě pilulky najednou (dobře, to je, když mám těžké bolesti hlavy) a ne více než jednu pilulku najednou.
Ukázalo se však, že nemůžete příliš dávkovat analgin, protože všechny vedlejší účinky jsou možné, takže doporučená dávka není větší než 4 tablety denně.
Doba trvání by neměla překročit pět dní, no v poslední fázi týdne nemůžete trvale užívat tento lék.
Analgin je silná droga, takže je nejlepší ji nepoužívat, pokud to není nutné. Přesto samozřejmě vše závisí na dávce v jedné tabletě, ale v průměru můžete vypít maximálně dvě tablety najednou a během jednoho dne - ne více než čtyři.
"Analgin": stojí za to vypít levné léky proti bolesti
Tato droga byla syntetizována již na počátku minulého století a o dva roky později byla zavedena do lékařské praxe. V té době byla "Analgin" umístěna jako účinná analgetika, která může být použita ke zmírnění bolesti téměř jakékoli lokalizace. Po mnoho let používání byl mechanismus jeho účinku dostatečně studován, byly zjištěny vedlejší účinky.
Výhody a nevýhody
Hlavní výhody přípravku "Analgin" před jinými podobnými léky v té době byly:
- levné výroba - výroba nevyžaduje rostlinné suroviny;
- dostupnost v lékárnách - lék je prodáván bez lékařského předpisu;
- možnost parenterálního podávání - což je zvláště důležité pro pooperační pacienty;
- rychlost bolestivého syndromu - několik desítek minut;
- antipyretický účinek - lék snižuje tělesnou teplotu.
Je to levost a dostupnost této drogy, která ji u nás tak oblíbila. Důležitý byl také psychologický okamžik při výběru léku - koneckonců, samotné jméno "Analgin" pacientovi informovalo o účelu léku. Všechny tyto faktory mu umožnily zaujmout jednu z prvních pozic v prodeji v maloobchodním lékárenském řetězci. V polovině minulého století se "Analgin" nacházel téměř v každé lékařské kitu.
Nicméně v 60. a 70. letech minulého století se začaly objevovat zprávy o řadě vedlejších účinků vyvolaných použitím této drogy. Za prvé byl stanoven negativní vliv přípravku "Analgin" na systém hematopoézy. Bylo známo, že lék je schopen způsobit agranulocytózu, tj. Snížit počet buněk imunitního systému, které se oponují infekci. Navzdory skutečnosti, že riziko vzniku takového stavu se rovnalo 2%, stále existovalo nebezpečí závažných bakteriálních komplikací. Navíc malé procento těchto komplikací může mít za následek úmrtí.
Po takových publikacích v lékařské literatuře se dramaticky změnil postoj k "Analginovi". Dnes je zakázáno používat v několika evropských zemích. V některých zemích se stále používá, ale je vydáván pouze na předpis a existují přísné údaje o jeho předpisu.
Jak funguje lék
Dosavadní stav je "Analgin" klasifikován jako narkotický analgetikum. Chemicky je lékem derivát pyrazolonu. Po požití se jeho hlavní aktivní látka rozkládá na aktivní složky, které mají terapeutický účinek.
Mechanizmus účinku přípravku "Analgin" je jeho schopnost blokovat cyklooxygenázu-3. Dále ovlivňuje opioidní a kanabinoidní receptory. Lék má tedy následující terapeutické účinky:
- anestetika;
- antipyretická;
- antispasmodický.
Schopnost přípravku "Analgin" eliminovat křeče je způsobena jeho účinkem na ionty vápníku v buňkách. Tím se dosáhne výraznějšího analgetického účinku, zvláště u spasmodických bolestí.
Kdy používáte
Hlavními indikátory pro použití tohoto léku jsou bolesti s různou lokalizací a původem. Nejčastěji se pro takové stavy využívá ambulantně:
- cefalgie (bolesti hlavy);
- bolesti zubů po extrakci zubů;
- myalgie;
- neuralgie;
- bolesti zad v pozadí osteochondrózy;
- bolestivý syndrom po traumatu;
- renální, jaterní kolika;
- cystitis;
- hemoroidy;
- bolesti s menstruací.
V stacionárních podmínkách jsou údaje o použití přípravku "Analgin" v ampulích následující:
- stav po operaci;
- zhoubné novotvary;
- silná bolest v koliích;
- neúčinnost jiných analgetik.
Pokyny pro použití přípravku "Analgin"
Použití přípravku "Analgin" může být v tabletové i injekční formě. Tablety "Analgin" obsahují 0,5 g metamizolu. V 1 ml roztoku také obsahuje 0,5 g hlavní účinné látky. Injekční forma léku je předepsána v nemocničním prostředí nebo používána k poskytování nouzové péče. Také existují čípky rektální "Analgin" určené k léčbě dětí. Kromě sodíku metamizolu (0,1 nebo 0,25 g) obsahují pevnou tukovou bázi, která se při tělesné teplotě roztaví.
Tablety
Oni se odebírají v intervalech mezi jídly, vytlačují se dostatečně tekutinou. Jedna dávka přípravku "Analgin" je uvedena v tabulce.
Tabulka - jednotlivé dávky přípravku "Analgin" pro děti a dospělé
Ampulky
Injekční forma "Analgin" je předepsána v dávce od 0,25 do 0,5 g najednou. Je třeba si uvědomit, že v době, kdy nemůžete podat více než 1 g léku. Léčebný režim přípravku "Analgin" by měl být proveden s přihlédnutím k skutečnosti, že je povoleno, aby pacientovi nebylo poskytnuto více než 2 g léku.
U dětí se množství injekční formy léku vypočte na základě hmotnosti. Dejte dětem "Analgin", aby užívaly jednu dávku 0,05-0,1 g na každých 10 kg tělesné hmotnosti.
Čípky pro děti
Před zavedením rektálních čípků s metamizolem musí být střevo dítěte vyčištěno. V případě potřeby proveďte mikroklysér. Pak byste měli jednat ve čtyřech krocích.
- Položte dítě na levé straně a veďte nohy k žaludku.
- Odstraňte svíčku z obalu, lehce jej navlhčete vodou nebo sterilním olejem.
- Opatrně vložte svíčku do konečníku.
- Nechte dítě ležet asi půl hodiny.
Schéma léku závisí na věku dítěte a je popsáno v tabulce.
Tabulka - Schéma použití svíček "Analgin"
Jaké vedlejší účinky mohou být?
Ve většině případů se vedlejší účinky léčiva projevují dlouhodobým užíváním nebo nadměrnými dávkami. Mezi nejčastější nežádoucí účinky přípravku "Analgin" patří následující:
- alergie (kopřivka, angioedém);
- pokles počtu leukocytů v krvi, anémie;
- bronchospazmus;
- snížení krevního tlaku;
- porucha jater, ledvin.
Kontraindikace
Kontraindikace k jmenování metamizolu jsou takové podmínky:
- závažné onemocnění ledvin nebo jater;
- nesnášenlivost složek léčiv;
- onemocnění hematopoetického systému;
- deficience glukóza-6-fosfát dehydrogenázy.
Lékové interakce
"Analgin" může interagovat s určitými léky a ovlivňovat jejich činnost. Zvýšené vedlejší účinky jsou tedy pozorovány, když se lék užívá současně s nesteroidními protizánětlivými léky. Navíc musíte konzultovat lékaře současně s následujícími léky:
- nepřímé antikoagulancia;
- léky na snížení hladiny cukru v krvi;
- indomethacin;
- anxiolytika;
- sedativní léčiva;
- hormonální antikoncepce;
- Pitofen hydrochlorid;
- drogy s kofeinem;
- fenpiverinia bromid.
Akvizice a analogy
V naší zemi se "analgin" vztahuje na skupinu léků, která jsou bezkonkurenční. Proto ji můžete koupit v nejbližší lékárně. "Analgin" se týká jednoho z cenově dostupných léků, jeden balíček (deset tablet) stojí pouze 16 rublů (k prosinci 2017). Je to nízká cena a je tak populární u pacientů. Jako analog v lékárně si můžete také koupit jiné léky obsahující metamizol:
Také můžete požádat lékárnu a dalších léčiv, mají dobrý analgetický účinek a bezpečnější k použití:
"Analgin" je účinný lék, který vám umožní rychle zastavit bolestivý syndrom. Recenze "Analgin" ukazují, že lék je dobrý pro použití a ke snížení tělesné teploty. Nicméně přítomnost řady závažných vedlejších účinků významně omezuje možnosti aplikace. Proto s bolestivým syndromem je lepší získat lékařskou radu, která doporučuje moderní a bezpečné analgetikum.
Recenze
Rozpočtová anestetika. V mnoha zemích je v zahraničí zakázáno používat kvůli velkému počtu nežádoucích účinků. V naší zemi je široce používán. Kromě anestezie má slabý antipyretický účinek. Odstraňuje všechny druhy bolesti. Při výběru je nutné zhodnotit rizika vývoje nežádoucích účinků. S jediným přijetím (nepravidelným) nebudou žádné vedlejší účinky vyjádřeny.
Doktor Bakieva EB, https://protabletky.ru/analgin/
V mé praxi používám tento lék známý všem jako anestetikum. Dostupná cenová politika, volná dovolená z lékáren činí lék "Analgin" nejčastěji používaným antispasmodikem pro projevy bolesti: bolesti hlavy, zuby a bolesti břicha. Vedlejší účinky mohou nastat při předávkování lékem.
Doktor Chernyshenko NM, https://protabletky.ru/analgin/
O tabletu analgin v SSSR existovaly hororové příběhy o tom. že pokud se nerozpustí a nedrží se stěny žaludku, jistě otevře v něm díru a bude se jednat o vřed. Proto jsme někdy léčeni analginem v rozpustné formě. A bolest hlavy je snadnější vzít tabletku citramonu.
Co pomáhá Analginovi a kdy může být nebezpečný? Vlastnosti léčby
Jedním z nejbezpečnějších a nejúčinnějších léků proti bolesti jsou analginové tablety. Jedná se o narkotickou drogu, která neovlivňuje psychiku.
Obecné informace
Použití léčiva podporuje inhibici aktivity cyklooxygenázy. stejně jako snížení tvorby prostaglandinů. Vedení impulsů podél spinotalamických, gangliobulbarových úseků klesá. Výstup tepla se zvyšuje, prahová hodnota excitability thalamických center stoupá.
Nástup účinku léčiva po použití se pohybuje od pol hodiny do 1 hodiny. Úroveň vazby proteinů s aktivním metabolitem se pohybuje v rozmezí od 50 do 60%. Po destrukci v játrech se vylučuje ledvinami.
Naneste Analgin s bolestí různého původu (bolesti hlavy, neuralgie - bolest šíří podél nervů, radiculitis, myositidy - zánět svalů), horečnatých stavů a při vysoké teplotě
Forma vydání
Analgin je k dispozici v těchto formách:
- Ampulky.
- Rektální čípky.
- Tablety.
Složení každé tablety obsahuje účinnou látku - sodnou sůl metamizolu. Pomocnými látkami jsou bramborový škrob, mastek. Kompozice také obsahuje stearát vápenatý, laurylsulfát sodný.
Při předepisování léku
Co pomáhá analginu? Dospělí mohou užívat drogu při teplotě. Jiné údaje zahrnují:
- bolesti zubů;
- migréna;
- neuralgie;
- renální kolika;
- myalgie.
Základní kontraindikace
Nepoužívejte tento přípravek:
- děti mladší 10 let;
- Osoby s přecitlivělostí na léčivo a derivát pyrazolonu;
- budoucí matky v prvním a posledním trimestru;
- pacienti se systolickým krevním tlakem;
- lidé s astmatem aspirinem a poruchou funkce kostní dřeně.
Jsou dány děti?
Pokyny pro použití uvádějí, že děti dostávají analgin pouze v případě, že existují vážné náznaky.
Dávejte pozor! Při léčbě dětí starších 12 měsíců. používají se pouze svíčky.
Dítě může být podáno pouze po 10 letech. Injekce se podávají výhradně při kriticky vysoké teplotě.
Děti starší než 6 měsíců Analgin se podává v dávce 5 až 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti 3-4 krát denně nebo 0,025-0,25 g na recepci závisí na věku
Jak to udělat
Podle pokynů obsahuje tablety přípravku Analgin 2-3x / 24 hodin, 250-500 mg. Maximální přípustná dávka pro dospělé je 4000 mg nebo 8 tabulek. Pro dítě - 2000 mg nebo 4 tabule.
Pijte celý lék s dostatečnou kapalinou. Pití by mělo být teplo. Jeden časový analgin u dětí a dospívajících mladších 14 let, podaných v dávce 8-16 mg / kg. Dospělí a děti po 15 letech mohou užívat až 1 g nebo 2 tablety metamizolu.
Při vysokých teplotách
Analgin může být podáván dětem při teplotě nad 38,5 stupňů. Pokud se vyskytnou křeče, musíte srazit dolní hodnoty.
Neužívejte lék delší než 72 hodin. Pokud je však potřeba pokračovat ve užívání drogy, musíte se poradit s pediatrem, abyste provedli krevní test. Léčba postihuje žaludeční sliznici. Proto se teplota analginu užívá před jídlem nebo bezprostředně po jídle.
Pokud máte v plánu na to, aby vaše dítě Analgin tablet, drobky od 2 do 3 let může být více než 50 až 100 mg v jednom okamžiku. Děti 3-5 let jsou předepsány 100-20 mg léku
S bolestimi srdce
Analgin v tabletách pomáhá s bolestí v srdci. V případě nepohodlí můžete použít jednu kartu. Lék začne fungovat po 15 minutách. Nejlepším účinkem jsou drogy jako Corvalol, Valocordin, Validol. Místo analginu můžete umístit 1 kartu. Validol nebo kapka 30-40 kapek Valocordinum.
S bolestmi hlavy
Analgin - účinný analgetikum. Může se brát z bolesti hlavy. Maximální přípustná dávka je dvě tablety za čas. Za den můžete užít až 6 tablet. Pijte tento přípravek velkým množstvím vody.
Dlouhotrvající a silná bolest hlavy, která není schopna anestézie, naznačují přítomnost bolestivých ložisek v těle. Musí být identifikovány a léčeny
Dávejte pozor! Lék odstraňuje pouze symptomy. S příčinou bolestivého syndromu nekončí.
Chcete-li objasnit diagnózu, musíte se podívat na lékaře. Uvede příčinu, předepíše lék, který pomůže zbavit se bolestí hlavy navždy. Místo analginu můžete vypít 1 kartu. Paracetamol.
Bolesti žaludku
Není možné užívat tento lék bez přemýšlení. U zánětlivých patologií gastrointestinálního traktu je Analgin nejen neúčinný, ale i nebezpečný. Jeho složky mohou způsobit vážné poškození orgánů zažívacího traktu. Pokud není možné poradit se s lékařem okamžitě, musíte užívat léky proti bolesti, jako je Omeprazole nebo No-shpa, abyste odstranili nepříjemné pocity.
Menstruační bolest
Pokud je břicho velmi bolavé, pak můžete vzít 1 kartu. Analgin. Odpověď na otázku, jak moc lék funguje, závisí na jednotlivých indexech a intenzitě bolestivého syndromu. Účinek nastává přibližně po 15-20 minutách po přijetí.
Časté užívání léků může poškodit vaše zdraví. Proto bude lepší, kdyby žena věnuje pozornost bezpečnějším bolestivým lékům - Ketanovi nebo No-shpuovi.
S bolestem zubů
Analgin dobře pomáhá vyrovnat se silným zubem. Doporučuje se začít užívat přípravek s 1/2 tablety. Pokud zůstane nepohodlí, můžete zbytek vypít.
Bolest zubů je často doprovázena horečkou, zánětem líce, dásně, malátnost
Poradenství! Před použitím přípravku vypláchněte ústa teplou vodou a trochou sody.
Místo toho lze lék užít 1 kartu. Drotaverina. Léčba bolesti zubů pomáhá a kafrový alkohol.
Interakce s jinými léčivými přípravky
Při podávání přípravku Analgin se nedoporučuje užívat současně jiné léky proti bolesti. To zvyšuje toxický účinek léčiv. Kombinace přípravku Analgin a paracetamolu je považována za zvlášť nebezpečnou. To může vést k hypotermii.
Pokud potřebujete rychle snížit teplo v dítěte používajícího tento lék lze kombinovat příjem difenhydramin. Někdy se k této kombinaci přidává Papaverin. Případně můžete připojit metamizol s Suprastin a No-shpa.
Kombinace přípravku "Analgin + Dimedrol" dobře pomáhá s "bílou" horečkou.
Metamizol a jód lze kombinovat s chorobami kloubů. Recept na tření doporučuje použít 10 tablet analginu, 10 ml. kafru a 300 ml. lékařský alkohol. Metamizol by měl být rozmělněn v maltě, pak smíchán s kafrou, alkoholem a potom přidán jód. Tento recept se nedoporučuje pro jodismus a zvýšenou teplotu.
Předávkování drogy
Průměrná letální dávka je 5 g. Pro každou osobu má vlastní. Vše závisí na jeho hmotnosti, absorpční kapacitě střeva a dalších faktorech.
Pokud pijete mnoho tablet tohoto léku, objeví se následující příznaky:
- snížení krevního tlaku;
- zvracení, přeměna na nevolnost;
- zvýšená srdeční frekvence;
- Bolestivý syndrom v břiše.
Také předávkování může způsobit záchvaty. Člověk může vyděsit, jeho mysl je rozbitá.
Je důležité vědět, jak nebezpečné může být tato otrava. Pokud bylo přijato velké množství tablet, člověk ztratí vědomí, spadne do kómatu. Pravděpodobnost smrtelného výsledku je velmi vysoká.
Ale častěji dochází k smrti jako důsledek závažných infekčních komplikací, akutní jaterní nebo renální insuficience. Osoba může zemřít při krvácení v srdci nebo v mozku. Někdy je příčinou smrti paralýza dýchacího centra.
Otrava s analginem může být zabráněno přísným dodržením dávky předepsané lékařem. Také před použitím léku byste si měli pečlivě přečíst pokyny
První pomoc
V případě předávkování zavolejte sanitku. Před příchodem je nutné vyvolat zvracení. Můžete způsobit zasaženou klystýru. Zlepšení stavu je trochu pomohlo aktivním uhlím.
Osoba otrávená metamizolem je hospitalizována. Existuje formovaná diuréza. Při závažném poškození ledvin je předepsána hemodialýza.
Analgin
Přeloženo ze zámoří, slovo "analgin"znamená nedostatek bolesti, krásné slovo, pyšný a je tu něco, na co bychom se mohli pyšnit - je těžké najít člověka, analgin ne jíst, ještě obtížnější - o analgin neslyšel.
Všichni jsou dobří analgin - levné, bez jakéhokoli předpisu se prodává, v dostatečném množství vyrábí domácí lékařský průmysl a co je nejvíce pozoruhodné, mnoho opravdu pomůže.
Výše uvedené zřejmé výhody jsou povoleny analgin pevně získat sympatie širokých pracovních masek a zaujmout hodné místo v domově, pochodových a lázeňských lékárnách.
Takže, co to je - analgin?
Uvědomme si, že vítězství nad bolestí je, je a zdá se, že dlouhý čas bude oblíbeným snem lidstva obecně a zejména lidské medicíny. Látky, které mohou snižovat bolest, jsou lidem známy po mnoho tisíciletí - aby se například podařilo získat opiový mák. Ale celý paradox byl, že když se snažíte vypnout bolest, léčitelé, léčitelé a další léčitelé odříznou toho, kdo ubližuje. Zajímavý příklad téhož tématu: během výkopu skýtských pohřebních hrobů byly nalezeny kostry vojáků se zřetelnými stopami amputace (ruce i nohy). A všechny tyto skelety na lebce měly zřetelný zub - stopu zvláštní Scythian anestézie - obušek na hlavě, a pak je snadné odříznout nohu.
Podstatou výše uvedených informací je, že dlouhá (mírně řečeno), není čas cítit bolest může být pouze pod vlivem velmi slušné množství jakékoliv drogy nebo alkohol, nebo něco jiného vydatnější (například při úderu hlavy).
Analgin - hlavní droga ve skupině tzv narkotické analgetika - tj. léky, které mohou snížit bolest bez ovlivnění psychiky.
Snížení bolesti není jediným farmakologickým účinkem analgin. Schopnost snížit závažnost zánětlivých procesů a schopnost snižovat zvýšené tělesné teploty nejsou ani cennější (antipyretický a protizánětlivý účinek). Přesto, analgin zřídka se používají pro protizánětlivé účely, existují mnohem účinnější prostředky. Ale s horečkou a bolestí je to správné.
Je důležité si to pamatovat léky proti bolesti schopnosti analgin je mnohem nižší než u omamných látek, proto je neúčinná pro silnou bolest (po úrazech, popáleninách, chirurgických zákrocích, onkologických onemocněních). Základní údaje o přijetí analgin - bolest slabé a střední intenzity (tj. tolerantní k bolesti). Kde a co zranění nezáleží moc (zub, hlava, ucho, ischias, menstruace atd.).
Ale principiální postavení normální osoby musí být stále zjišťovat a pokusit se odstranit příčinu bolesti (samozřejmě s pomocí lékaře) a ne spolknout analgin kilogramů. Protože bolest hlavy s hypertenzí, bolesti uší s hnisavým otitem a bolesti v krku a angínou nejsou léčeny analgin. Vlastní příjem analgin v takových situacích vytváří pouze u krátkozrakého trpícího iluzi zlepšení a odkládá léčbu lékaře na normální péči.
Tituly
Mezinárodní jméno analgin - metamizol sodný. Droga je vyráběna pod stovkami různých názvů, ale farmakologický průmysl všech zemí SNS je levnější analgin vynikající kvalita, znalost všech těchto synonym není nutná. Nicméně v lékárně vám může být doporučena solidní odměna anestetika přípravek je v jemném balení. Vedle krásné jméno, například „toralgin“ nebo „nebalgin“, nebo ještě strmější, „Dipyronu“, najdete malý a nenápadný latinský bukovki - Metamizol, sodný nebo Metamizol natricum - to bude znamenat, že jste si koupili nejobyčejnější analgin (koupeno, zkrátka). Jediná, ale velmi důležitá výjimka - analgin ve svíčkách, které se často objevují na prodej pod názvem "spazdolzin".
Formy uvolnění
Nejčastěji analgin ve formě tablet. Standardní množství léčiva v jedné tabletě je 500 mg (0,5 g). V prodeji jsou také "dětské" tablety - na 50, 100 a 150 mg.
Analgin perfektně rozpustný ve vodě, a tudíž i rozsáhlé použití 25% a 50% injekčních roztoků (1 a 2 ml ampulí).
Již jsme se zmínili analgin při svíčkách. Spazdolzin je dvou druhů - svíčky pro dospělé - 650 mg v jedné svíčce a svíčky pro děti - 200 mg.
Škodlivost a nebezpečí
Stejně jako u většiny léků jsou případy individuální nesnášenlivosti a alergických reakcí možné. Síla alergií je nejrůznější: od vyrážky (kopřivky) až po anafylaktický šok. Ten je možný pouze po použití analgin pro injekci (intravenózní podání).
Je třeba si uvědomit, že když se dostáváme pod kůži, analgin často způsobuje podráždění tkáně. Tato poznámka má zásadní význam - při injektáži léku intramuskulárně by se nemělo projevit nadměrná škoda a používat krátké jehly.
Nejvýznamnější a nejdůležitější vedlejší účinek analgin spočívá v jeho schopnosti ovlivnit systém hematopoézy. Někdy (naštěstí, ne velmi často) to vede k výraznému snížení počtu krevních buněk (leukocytů, krevních destiček apod.) S nejvíce nešťastnými důsledky. Skutečnost je zásadní: tíživý účinek léčiva na hematopoetický systém úzce souvisí s trváním jeho užívání. Krátkodobé užívání i velmi vysokých dávek téměř nikdy nevyvolává problémy.
Kdy nemůže
Použijte analgin kontraindikováno u jakýchkoli problémů s hematopoetickým systémem, se závažným porušením jater a ledvin a samozřejmě s individuální nesnášenlivostí.
V zásadě je to možné, ale je lepší se zdržet používání analgin během těhotenství (zejména v prvních třech měsících a v posledních 6 týdnech). Nikdy nepoužívejte analgin u dětí v prvních 3 měsících života bez lékařského povolení.
Dospělí: v době 250-500 mg, maximálně 1 g; pro klepání - 3 g.
Dávka není závislá na způsobu podání - dokonce polykat, dokonce dal svíčky, i když injekce dělat. Jediné omezení - při injekčním podání, je maximální denní dávka by neměla být vyšší než 2 g pro čtenáře nejasně orientovaných v roztoku, dávky a procenta informovat: 1 ml 25% roztoku - 250 mg dipyron, 1 ml 50% roztoku - 500 mg v tomto pořadí.
Jednorázová dávka dítěte - od 5 do 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, 2-4krát denně.
Společně zábava pro polykání
Analgin - součást obrovského množství kombinovaných léků. Současné užívání s jinými léčivými přípravky (anesteziva, antipyretická, antispazmodická, protizánětlivá, uklidňující) vede ke vzájemnému zesílení účinků.
Typické příklady.
Baralgin (renalgang, maxigan, spazgan, trigan, spasmalgin) - kombinace analgin a další dvě léčiva, která odstraňují křeče svalů a krevních cév.
Tempalgin - analgin v kombinaci se sedativním tempirinem.
Pentalgin - slavný pětičlenný. Chcete-li analgin přidaný kofein, narkotický analgetický kodein a zklidňující fenobarbital. Pozorný čtenář bude věnovat pozornost skutečnosti, že v pěti-šroub není 5 komponent, ale pouze čtyři. To je způsobeno skutečností, že dříve ve složení pentalgin byl také zahrnut amidopyrin. Amidopyrin - léčivo pro všechny jeho účinky a chemickou strukturu je velmi podobné analgin, ale závažnost jeho vedlejších účinků je mnohem vyšší, zejména v toxickém účinku na hematopoetický systém. To je důvod, proč amidopyrin ve většině zemí a my už ani nepoužíváme.
Epilog
Analgin nehojí. Analgin snižuje bolest a snižuje horečku. To je dobrý, protože mu to děkuji a děkuji. Analgin Nepoužívejte plán - "1 tablet 3krát denně". Analgin používat symptomatické: existuje omluva (to bolí, teplota stoupá) - vzít, není důvod - proto neberte.
"Pořádně po malém" - tohle slovo platí analgin je velmi relevantní.
Jak bolest, tak zvýšená tělesná teplota jsou příznaky určité nemoci. Táhněte za analgin odpověď na otázku "jaký druh nemoci?" dlouho nemůže. Samotný analgin může způsobit onemocnění.
Je pravda, že analgin je zakázán?
Metamizol sodný, nebo jak jej říkáme, analgin, byl vynalezen v polovině minulého století. V té době to bylo nejprogresivnější anestetikum, které pomohlo zbavit se bolestivého syndromu. Kromě analgetického účinku má analgin řadu dalších vlastností, které jsou přínosné pro lidské zdraví. Analgin se ukázal být účinným protizánětlivým léčivem, který umožňoval jeho použití k léčbě osteochondrózy a dalších onemocnění pohybového systému člověka.
A nyní všechny, více či méně účinné léky proti bolesti jsou založeny na této droze. Vezměte baralgin nebo pentalgin, okamžitý nebo spasmalgon. Ve složení kterékoli z těchto "moderních" anestetik se nachází metamizol sodný. A toto je nepatentovaný farmakologický název analginu. Stojí za to, když věřím různým pseudosvědným zdrojům, které tvrdí, že analgin je zakázán a že poškození analginu je větší než přínos jeho použití.
Podrobnější informace o analginu naleznete v pokynech pro jeho použití na našich webových stránkách. Mezitím s vámi mluvíme o tom, že analgin může být považován za hrozbu a zda by měl někdo věřit, že analgin je zakázán.
Existuje nějaký škodlivý analgin?
Léčivý analgin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. Tam jsou také široce používané drogy, jako jsou:
Všechny tyto léky se používají při léčbě revmatických onemocnění a osteochondrózy. Současně a od nich dochází k určitému poškození lidského zdraví. Stalo se tak, že moderní farmakologický průmysl prostě není schopen vyrábět naprosto bezpečné léky. Jsme na této úrovni průmyslového rozvoje, že i syntetické vitamínové komplexy, které jsou nabízeny dětem, jsou chemického původu a mají negativní dopad na lidské tělo, když se užívají.
Ve sporu mezi účinností léčby a možným poškozením při užívání určitého léku je efektivita a příležitost přinést pacientovi úlevu vždy triumf. Takže lékaři tvrdí.
K dnešnímu dni neexistuje žádný analgin analgin, který by měl pocit stejného účinku a nebylo absolutně žádnou škodu. Proto je třeba přemýšlet o tom, zda se jedná o poškození analginu, ale aby se zabývaly touto otázkou, nestojí za to.
V praxi bylo prokázáno, že analgin může být škodlivý pouze tehdy, pokud se droga systematicky používá ve velkých množstvích. Ale ani 10-denní průběh analgetické léčby bolestivého syndromu při osteochondróze nezpůsobuje škodu, o které hovoří dnešní masmédia. A mnohem méně nepoškodí analgin, jestliže jste v posledních 3 měsících opil jednu tabletu zubů.
Přípravky, které obsahují analgin
Proč je tato droga zakázána v některých zemích
To je smutná pravda, že analgin je zakázán v některých zemích EU. Je smutné, že navzdory skutečnosti, že analgin je zakázán, je na lékárnách těchto zemí mnoho složitých léků proti bolesti založených na sodíku metamizolu. Nekonečnost pokrytectva ohromuje jeho rozsah. Proč je baralgin, ve kterém není zakázáno více než 80 procent metamizolu sodného, a levné a časově testované analgin je nelegální?
Velmi nám bylo řečeno, že sodík metamizolu negativně ovlivňuje orgány hemopoézy a lidského mozku. Ale nepůsobí přesně jako součást baralginu?
V tom je jisté nebezpečí. Pokud je člověk jistý, že existuje analgin poškození, pak poměr baralgina nebo pentalgin, je naprosto klidný. To vede k tomu, že pentalgin začíná být nekontrolován ve velkém množství. Zatím můžete lépe poškodit baralginu nebo pentalgin rychleji než z analginu.
Takže na úkor komerčních výhod pro farmakologických producentů je život a lidské zdraví napadány.
Je možné pít analgin
Stále máme nejdůležitější otázku - je možné pít analgin. Zkusme odpovědět velmi upřímně. S největší pravděpodobností můžete napít analgin pouze v množství, které je nezbytné k odstranění bolesti až do příčiny, která ji způsobila. Jinými slovy, nepoužívejte analgin k léčbě kazu nebo zlomeniny nohy. Pomocí analginu můžete pouze schnout syndrom krátkodobé bolesti a naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.
Existuje však výjimka z tohoto pravidla. Pokud máte ostré bolest v břiše, bolesti pod pravým žebrem nebo ubližujete levému žebru, užívejte analgin nebo jakýkoli jiný prostředek proti bolesti je přísně zakázán. To může vést k nesprávné diagnostice.
Užívejte analgin by měl být přísně v doporučené dávce, tj. nejvýše 2 tablety na recepci, nejvýše 3krát denně a nejvýše 3 po sobě jdoucí dny. V takovém případě nebude poškození analginu pro vás hrozné. A je nepravděpodobné, že analgin bude v naší zemi zakázán.
Existuje nějaká újma od analginu
Analgin je nejběžnější anestetikum v naší zemi. Je to proto, že lék je levný a prodává se bez lékařského předpisu. Mnoho lidí užívá algin jakoukoli bolest, aniž by přemýšlel o možných následcích. Ale málo lidí může říct jistě, zda je analgin škodlivý. Škody způsobené tímto lékem mohou být skutečně značné.
Obecné charakteristiky přípravku
Analgin se týká narkotických analgetik s umělým původem. Léčivou látkou je metamizol sodný. Tento lék má antipyretické, spasmolytické a analgetické účinky. Nejčastěji užívaný přípravek pro:
- přetrvávající migrény;
- zuby jako první pomoc před návštěvou lékaře;
- periodická bolest u žen;
- kolika v ledvinách nebo střevě;
- neuralgie;
- bolest po úrazu;
- pooperační období;
- snížení tělesné teploty.
Lidé často začínají užívat analgin bez konzultace s lékařem. V tomto případě má málo lidí zájem o výuku tohoto léku, kontraindikace a možné vedlejší účinky. A naprosto tohle Anestetikum je považováno za poměrně silné a při nekontrolovaném přijetí může způsobit vážné poškození zdraví.
Když je žádoucí menstruační bolest, aby se neusnula s analginem. Je lepší pít tabletu bez tablet, která uvolní spasmus.
Kontraindikace k přijetí
Anestetik má řadu kontraindikací, které nelze ignorovat. Patří sem:
- individuální nesnášenlivost součástí, které vstupují do léků;
- bronchiální astma, zejména ve stadiu exacerbace;
- chronické onemocnění jater a ledvin;
- krevních chorob.
Je přísně zakázáno užívat léky pro ženy během těhotenství, stejně jako pro kojící matky.
Nepříznivé události
Nezapomeňte na možné nežádoucí účinky, které mohou nastat, pokud osoba nekontrolovaně používá tablety. Tyto státy se mohou rozvíjet:
- Kožní vyrážky alergické povahy.
- Edém Quincke.
- Anafylaktický šok.
- Exudační erytém.
Nežádoucí účinky se mohou objevit, i když je terapeutická dávka pozorována v případě, že osoba má zvýšenou citlivost.
Pokud se během léčby analginem zhorší zdravotní stav, lék se okamžitě zastaví.
Jaká je nebezpečí analginu?
Metamizol sodný může být opravdu nebezpečný, pokud je užíván pravidelně a nekontrolovaně. Lékaři to říkají Pijte den, můžete pouze 2 tablety analginu. V tomto případě by měla být lék užíván pouze jako první pomoc a poté přecházet na léčebné léky. Pro léčbu chronických onemocnění je lepší nepoužívat anestetikum.
Při dlouhodobém užívání tohoto léčiva lze pozorovat takové nebezpečné podmínky:
- Snižuje počet leukocytů v krvi.
- Porušil práci kardiovaskulárního systému.
- Práce nervového systému je narušena.
- Objevují se utrpení.
- Snížený krevní tlak.
- Existuje trombocytopenie.
Kromě toho imunita neustále klesá, osoba je dlouhá a vážně nemocná.
Analgin může být návyková. To se projevuje skutečností, že po opilých pilulkách se stává jednodušší pouze hodinu, pak se bolest projevuje obnovenou silou. Takže tělo potřebuje novou dávku léků.
Co se stane, když pijete hodně analginu a často
Pokud osoba pije 5-6 tablet metamizolu sodného denně, nakonec to ovlivní vaše zdraví. Osoba bude pravidelně narušena nauzeou, zvracením, dechovou nedostatečností, tachykardií a abnormální ospalostí. V závažných případech může docházet ke vzniku synkopy, křeče, tinnitu a selhání ledvin.
Při významném předávkování analginem se může vyvinout paralýza svalů dýchacích orgánů, což vede k udušení.
Nezapomeňte, že analgin je pro ledviny velmi špatný. Takže podle statistik získalo toto onemocnění asi 10% pacientů s renální insuficiencí v důsledku prodlouženého příjmu analgetik.
Leukopenie
Analgin může vést k rozvoji takové život ohrožující nemoci jako je leukopenie. V tomto případě klesá produkce leukocytů, která chrání osobu před zánětlivými procesy. Zvláštním nebezpečím pro zdraví je kombinace dvou léků - analginu a amidopirinu, které dokonce před deseti lety lékaři sanitky píchali nešťastné pacienty z vysokých teplot. Tyto dva léky kolektivně zabíjejí leukocyty téměř úplně.
Mortálně nebezpečná dávka analginu pro osobu je 15-20 gramů.
Výhody a poškození analginu jsou téměř ekvivalentní a závisí pouze na osobě, která užívá tento lék. Pokud užíváte lék předepsaný lékařem a berete-li v úvahu kontraindikace, nebude to mít vliv na zdraví.
Analginum s bolestmi zubů - účinnost a metody přijímání
Jeden z nejoblíbenějších a spíše tradičních analgetik je Analgin. Vždy se používalo ke snížení bolestivého syndromu, zvláště pokud se jedná o problémy se zuby. Od poslední doby se všude uvádí, že droga není doporučována pro časté užívání, v mnoha zemích je obecně zakázána.
Z tohoto důvodu je třeba pochopit, jaký je mechanismus účinku léku a zda může být nahrazen pokročilejšími analogy.
Pomáhá analgin s bolestem zubů?
Analgin působí na úkor účinné látky, která je součástí jejího složení, metamizol sodný. Zaměřuje se na:
- úleva od bolesti;
- snížení zánětlivého procesu;
- snížení teploty.
Ve srovnání s analogy má slabě vyjádřený účinek, takže po jeho podání se bolest rozpadá, ale nezmizí úplně. Z tohoto důvodu se používá při menších bolestech, včetně bolesti zubů. Když je syndrom bolesti vyslovován a již nesnesitelný, žádné léky na bázi sodíku metamizolu nepomohou.
Analgin lze použít v případě, že osoba, která není zahrnuta do rizikové skupiny a nemá žádné kontraindikace, ale měly by striktně dodržovat návod k použití, a to bez zvýšení dávky a výběr správných taktiku dalšímu zpracování. S bolestem zubů - to je nejčastěji používaná droga, ale v moderních podmínkách je spíše tradiční a neúčinná.
Mechanismus účinku
Analgin se odkazuje na nesteroidní protizánětlivé léky, jejichž hlavním cílem je potlačit tvorbu prostaglandinů způsobujících bolest. Enzym vyvolává zánětlivý proces, který způsobuje, že osoba dostane silný impuls, vyjádřený v syndromu bolesti.
Při bolesti zubů lék ne vždy pomáhá, protože má efekt snižující horečku a odstraňuje bolesti v uklidnění. Za přítomnosti vážných zubních problémů, jejichž příčinou je zánětlivý proces, doufám, že ho Analgin nezastaví. V takovém případě je třeba navštívit lékaře.
Účinek se projevuje po 20-40 minutách po užití, ale až po dvou hodinách se projeví v maximálním rozsahu. Přes méně výraznou schopnost potlačit bolest, lék spolu s nejsilnějšími léky má trvalý účinek až na 5-6 hodin.
Jaké formy jsou a jak je užívat?
Analgin je dostupný v různých formách, což umožňuje, aby byl používán téměř u všech populačních skupin. Droga se nachází ve formě:
Přes množství lékových forem se tablety nejčastěji používají ke snížení bolesti zubů. Rektální čípky mohou být předepsány dětem, aby nezmenšovaly bolest při chrupu, ale aby odstranily zvýšené teploty typické pro tuto situaci.
Dospělí mohou užívat 1 tabletu třikrát denně v pravidelných intervalech. Tento přípravek je povolen pro děti, ale musí být starší než jeden rok. Od jednoho roku do 14 let je jedna dávka půl tablety, lék nemůžete dávat více než dvakrát denně. U 14 let dávkujte 1 tabletu 2-3krát denně.
Analgin proti bolesti zubů se používá nejen uvnitř, ale často se aplikuje přímo na nepohodlí způsobující zub. Účinky se tak dosáhnou rychleji, protože sodná sůl metamizolu působí přímo na zánětlivé zaměření. Tato metoda není povolena ve všech případech.
Když zub lehce ubližuje a není poškozen vně, v žádném případě by neměl být na něj aplikován tablet. To způsobí zničení smaltu, což jen zhorší problém a způsobí ještě výraznější syndrom bolesti. Aplikujte analgin povoleno pouze na zničený zub, zraněný zubním kazem.
Kontraindikace a vedlejší účinky
Lék má poměrně působivý seznam kontraindikací, od nichž je často lepší upřednostňovat jiné nesteroidní léky. Mezi ně patří:
- těhotenství (zejména v první a druhé polovině třetího trimestru);
- období laktace;
- děti mladší jednoho roku (droga je zakázána zejména ve věku kratším než 3 měsíce s tělesnou hmotností menší než 5 kg);
- problémy s bronchiálními trubkami, zejména "astmatem aspirinu";
- krevní onemocnění, například leukopenie, hemolytická anemie;
- porušení jater a ledvin;
- nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
- přecitlivělost na složky léku (butadion tribuzon).
Jedna z nejvážnějších komplikací po podání analginu je agranulocytóza. Vykazuje se prudkým poklesem hladiny neutrofilů v krvi. Patologie způsobuje snížení imunity, snižuje reakci na viry a bakterie.
Tento problém se často projevuje častým užíváním drogy a nad přípustnou normou. Existují však případy, kdy se onemocnění objevilo až po jedné tabletě. Navíc, po podání přípravku Analginum se mohou objevit alergické reakce, často se objeví poklesy tlaku nebo anurie.
Použití během těhotenství může způsobit patologii ve vývoji dítěte. Při užívání léků během laktace se účinná látka dostane do mléka. V případech předávkování existují známky intoxikace, které se projevují nauzeou, bolestmi hlavy, slabostí, zmateným vědomím. Je třeba oplachovat žaludek, užívat si projímadla. Je zakázáno kombinovat s jinými analgetiky.
Důvody zákazu v jiných zemích
V 75 zemích je přípravek Analginum stejně jako jiné přípravky obsahující sodnou sůl metamizolu zakázán. To je spojeno s vysokým rizikem vzniku takové komplikace, jako je agranulocytóza. V 7% případů problém končí smrtelným výsledkem. Výsledkem četných studií ve Švédsku, Německu, Spojených státech byl přímý vztah mezi výskytem onemocnění a příjmem léků sodným metamizolem. V Rusku Analgin není zakázáno analgetikum, že je prodáván OTC, ale byl vyloučen ze seznamu léčivých přípravků vydávaných za zvýhodněných podmínek.
Samostatně je třeba poznamenat, že sodná sůl metamizolu v čisté formě je méně nebezpečná než při interakci s jinými látkami. V této souvislosti způsobuje nejvíce pochybností a rozporů forma tablety. Pokud užíváte lék na zmírnění bolesti zubů, můžete omezit jednu nebo dvě tablety.
Čím déle trvá užívání přípravku Analgin, tím vyšší je riziko komplikací. V žádném případě byste neměli lék užívat déle než 10 dní. V některých případech je toto období příliš dlouhé. Při rozhodování o tom, zda je Analgin bezpečný a stojí za přijetí, je třeba vzít v úvahu skutečnost, že dnes můžete najít analogy bez vážných důsledků.
Další informace o důvodech zákazu léků v Evropě a Severní Americe naleznete na tomto videu.
Analgetika - analogy drogy
Vzhledem k tomu, příjem Analgin má vážné důsledky, a neměl by být uváděn nejúčinnější prostředky pro bolest zubů, je lepší dát přednost jiných léků, v rámci které je další aktivní složkou. Patří sem Ketorol, Ketanov, Ketorolac, Dolak, Naise, Naproxen.
Všechny tyto léky se mnohem rychleji vyrovnávají s bolestí v ústní dutině. Existuje však řada komplikujících faktorů. Za prvé, většina z nich je vydávána na předpis, takže návštěva zubaře nebo terapeuta je povinná. Za druhé, všechny za cenu mnohem vyšší, než je obvyklé Analgin. Z těchto důvodů jsou stále populární analgetika s metamizolem sodným.
Analgin v naší zemi se obvykle užívá k úlevě od bolesti, včetně bolesti zubů. Moderní výzkum a nové technologie však poskytují celou řadu alternativních možností, které nemají vážné důsledky a rozsáhlý seznam omezení. Dokonce i silná bolest zubů může být někdy srovnávána s rizikem negativního vlivu z užívání tradičních pro Rusko Analgin.