Bolest v hlavě ruší mnohé. Důvody bolesti hlavy mohou být hromadné. Hlavní otázka zůstává - ale neházejte na tyto nepříjemné pocity. Dnes existuje mnoho léků, které dokážou tento úkol zvládnout, ale jejich cena může být velmi vysoká. Analgin je známo všem jako levné a účinné anestetikum. Je to tak účinné?
Tablety přípravku Analgin
Tablety analgin mají mezinárodní název - metamitazol sodný. Podívejte se na tyto pilulky, jako většina léků této formy, na bílé tablety, které mají nažloutlý odstín s rizikem a fazetou. Tento lék má několik akcí.
Účinek analgin:
- Antipyretikum.
- Analgetikum.
- Protizánětlivý.
- Zvyšování odvodu tepla.
Po užívání začnou tablety přípravku analgin působit během léčby 30-60 minut a dosáhne maximálního průchodu 1,5-2 hodiny.
Tento lék je předepsán v několika případech. Někdy je analgin určen pro vstup v dětství, protože někdy může být teplota snížena na dítě s analginem.
Indikace pro použití:
- Bolest akutní povahy.
- Ostré bolesti spojené s křečemi svalové tkáně vnitřních orgánů.
- Bolestný pocity v procesu nádoru.
- Ostatní typy intenzivní bolesti.
- Zvýšeno tělesná teplota (v případě neúčinnosti jiných antipyretických látek).
Kontraindikace:
- Dětské do 10 let.
- Alergie na složkách léčiva.
- Začátek a poslední trimestr těhotenství.
- Aspirin astma.
- Nemoci systém hematopoézy.
- Porušení v kostní dřeni.
- Hemolytická anémie.
- Systolický tlaku v anamnéze pacienta.
- U nemocí lék by měl být užíván s opatrností.
Stejně jako všechny léky, analgin může způsobit vedlejší reakce. Musíte začít užívat velmi nízkou dávku.
Nežádoucí účinky:
- Reakce alergické povahy.
- Leukopenie, agranulocytóza.
- Chilliness, potíže s polykáním.
- Snižování krevního tlaku.
- Poruchy v práci ledvin.
Jakmile se objeví první známky nežádoucích účinků, musíte okamžitě přestat užívat analgin. Pacienti s vysokým rizikem anafylaktických reakcí by měli být velmi opatrní při užívání tohoto léku.
Analgin během těhotenství
Pokud nemůžete tento lék odmítnout, dítě by mělo být krmeno až po uplynutí doby 48 hodin po tabletu byl opilý.
Měli byste mít na paměti, že užívání analginu by mělo být monitorováno, jestliže potřebujete současně užívat jiné léky, protože kompatibilitu léky nejsou vždy možné.
Pomáhá analgin s bolestmi hlavy?
Bolest v hlavě má jinou povahu, stlačení, střelbu, nudné, ostré. Důvody bolesti hlavy jsou mnoho, ale tento symptom nelze odstranit prvním nápravným opatřením. Často se bolest hlavy odehrává analgin.
Jak působí analgin?
Analgin je skupina analgetika, léků pro odstranění bolesti. Bolest v kterékoli části těla signalizuje přítomnost problémů v tomto orgánu a nemůžete tento signál umlčet bez pochopení příčin. Můžete užívat léky proti bolesti jako nouzovou pomoc v případě bolesti.
Léčivý analgin patří do skupiny léků nesteroidní protizánětlivé, které zmírňují křeče a bolesti. Pomocí prostaglandinů, na kterých je založen mechanismus účinku analginu, je možné blokovat zánětlivé procesy a zvýšit tělesnou teplotu.
Nemělo by se zapomínat, že kromě zmírnění bolesti v hlavě je analgin schopen:
- nižší krevní tlak;
- snižuje kontrakce dělohy během porodu a menstruace.
Tato lék účinně odstraňuje bolesti hlavy a navíc má mnoho dalších ctnosti. Nemoci nervového systému, infekční onemocnění dýchacích cest, tlakové skoky a další nemoci mohou přinést mnoho nepříjemných okamžiků, které mohou být odstraněny analginem.
Pravidla pro užívání analginu:
- Analgin nemůže na prázdný žaludek.
- V naléhavých případech, je-li vyžadována rychlá anestetická léčba, je lepší použít tento lék v jiné formě, při injekci.
- Nepijte Tablety přípravku Analgin ve velkých dávkách. Maximálně 3 pilulky.
- Pro zalévání bolesti hlavy je lepší užívat analogy analginu, které mají jen málo vedlejších účinků.
Mohu dávat analgin dětem
Při studiu nejnovějších údajů o analginu lze jednoznačně vyvodit závěr, že tento lék je účinný, ale má příliš mnoho nežádoucí účinky. Z toho vyplývá, že tato droga je pro děti kontraindikována.
Nicméně, existují chvíle, kdy nemůžete udělat bez analginu. Vysoká teplota u dítěte je někdy nemožné zaklepat běžné antipyretické léky, takže se musíte uchýlit k pomoci analgin, protože je účinnější než jiné léky, aby se s tímto úkolem vyrovnali.
Pokud byste potřebovali dávku analginu dítěte, musíte přísně dodržovat dávku předepsanou lékařem. Děti, ve věku do tří měsíců, Analgin nelze v žádném případě poskytnout. V lékárně najdete tento lék ve formě čípků, je vhodnější pro malé děti.
Kontraindikace analgin pro děti:
- Individuální nesnášenlivosti.
- Nemoci ledvin nebo porušení jejich práce.
- Porušení v systému hematopoézy.
- Věk mladší než 3 měsíce.
- Poruchyv fungování srdečního svalu.
- Alergická reakce.
Zámoří už dávno odmítl od užívání analginu dospělými a ještě více ze strany dětí, protože tento lék je považován za nebezpečný. V Rusku stále používá analgin, kvůli vysoké účinnosti a levosti.
Pomůže analgin pomoci závratě?
Závratě může být způsobeno mnoha nemocemi, takže nestačí pít léky na zmírnění tohoto příznaku, musíte podstoupit test a zjistit příčinu tohoto stavu. Analgin Není určena k odlehčení vertigo, jako nezávislého symptomu, ale může k tomu přispět.
Často se hlava otáčí v pozadí cervikální osteochondrózy, pak je tento stav doprovázen bolestí a horečkou. Analgin rychle odstraňte bolest, snižte zánětlivý proces a teplotu, což pomůže zastavit závratě.
Pokud se hlava otáčí kvůli nějakému zánětu, je možné se jí zbavit pomocí analginu.
Analogy
Dnes je toho hodně analogy analgin, ale všechny tyto léky kombinují jednu účinnou látku, díky níž má tato droga účinnost.
Podobné přípravky:
- Baralgin.
- Ilvagin.
- Devalzhin.
- Nebugin.
- Sodná sůl metamizolu.
- Thoralgin.
- Spazdolzin.
- Optalgin-Teva.
- Nobol.
Aspirin
Aspirin dlouho známý. Účinek tohoto léčiva je založen na anestezii, odstranění zánětlivého procesu a snížení tělesné teploty. Mimo jiné, kyselina acetylsalicylová, perfektně zředí krev, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a krevních cév.
Onemocnění, ve kterém je ukázán aspirin
- Chřipka a chlad.
- Nemoci kardiovaskulárního systému.
- Zdvih.
- 3 trimestr těhotenství.
- Komplikace diabetes mellitus.
- Pooperační období.
- Zánětlivé procesy.
- Bolest s různou lokalizací.
Ve srovnání s analgetikami ztrácí aspirin, pokud jde o zastavení syndromu intenzivní bolesti. Kyselina acetylsalicylová má skutečně kolosální soubor užitečných vlastností, ale má vedlejší účinky.
Nežádoucí účinky
- Anorexie.
- Nevolnost.
- Průjem.
- Reakce alergické povahy.
- Porušení ledvin a jater.
- Trombocytopenie.
- Leukopenie.
- Léze gastrointestinálního traktu typu erozivní-vředové.
- Zhoršení sluchu.
- Edémy a podobně.
Citramon
Lék citramon sestává z několika aktivních složek, které společně zvládnou bolesti hlavy.
Složení:
Dnes existují různé varianty citramonu, které se navzájem liší přítomností pomocných doplňků, neovlivní o hlavním účinku této drogy.
Citramon To může zmírnit syndrom bolestivé hlavy v mnoha podmínkách, což činí tuto drogu nejoblíbenější. Náklady jsou tak malé, že si každý může koupit tento lék.
Nemoci, ve kterých pomáhá tsitramon:
- Migrény.
- Bolest v hlavě různých etiologií.
- Bolesti zubů.
- Artralgie.
- Horečka.
Anestetický účinek citramonu podporuje účinnost zvedání bolesti hlavy, úplné zastavení. Co se týče bolestivého syndromu v jiných částech těla, je zde tento lék neúčinný. Dříve jsme také odpověděli na otázku, zda Citramon pomáhá s teplotou.
Stejně jako u všech léků, Citramon má své vlastní nežádoucí účinky, podobný vzhled než vedlejší účinky aspirinu.
Co je lepší z hlavy: tsitramon nebo analgin?
Rozhodnete-li se, co si z bolesti vyberete: analgin nebo citramon, pak volba nemůže být jednoznačná. Bolest hlavy může vzniknout z různých důvodů, proto než se rozhodnete, která lék je vhodnější, musíte zjistit viníka tohoto stavu. Naučte se Paracetamol a Citramone mohou být vzaty dohromady nebo ne.
Účinek těchto léků na lidské tělo je zcela odlišný, kvůli různým složkám těchto léčiv. Analgin je schopen zastavit bolest v jakékoli části těla, a to díky metamizolu sodíku bez ovlivnění příčiny bolestivého syndromu.
Citramon je velmi účinná při bolestech hlavy spojených s nízkým krevním tlakem nebo cirkulační nedostatečností mozku. Citramon je díky svým složkám schopen zvýšit krevní tlak a krevní oběh, čímž zmizí bolest hlavy.
Pokud mluvíme o bezpečnosti těchto léků, pak oba mají dost nežádoucí účinky, který je zakázán v mnoha rozvinutých zemích.
Cena analginu
Náklady na analgin vám umožní koupit tento lék bez přerušení rodinného rozpočtu. Cena tohoto léku ve formě tablet se liší z 12 rublů na 110. Některé varianty analginu jsou prezentovány s přísadami, které ovlivňují cenu, a počet tablet v balení hraje významnou roli v nákladech.
Obvykle obsahuje jeden balíček 10 tablet, ale existují možnosti balení, jestliže počet tablet je mnohem vyšší, kvůli tomu a náklady na takovou drogu jsou vyšší.
Recenze
Kalashnikova Raisa, 48 let.
Stále trpím bolesti hlavy. Po dlouhou dobu už piji analgin pro anestezii. Chci říct, že mi to dobře pomáhá, ale nedávno došlo ke vzniku srdečních problémů. Lékař říká, že je to od analginu.
Sokolov Valery, 54 let.
Analgin Snažil jsem se nedávno, když jsem byl na návštěvě, a já jsem měl zuby, ale nebyl tam žádný další lék. Lék mi vůbec nepomáhal. Existují další léky, které jsou efektivnější. Analgin je minulé století.
Vasilenko Ekaterina, 29 let.
Vím, že analgin, velmi škodlivý lék, ale bez něj nemůžete udělat. Moje dítě je vždy nemocné s nachlazením a můžu jen srazit jeho teplotu s analginem, jiné léky nepomáhají. Vím, že dítě nemůžete podat analginovi, ale jak to může být bez něj?
Lékaři: analgin a citramon jsou zdraví škodlivé
Již dávno je známo, že analgin je škodlivý pro zdraví. Dosud je však mnoho lidí nadměrně závislých na této droze.
Lékaři kategoricky nesouhlasí s neustálým užíváním analginu. A to nejen proto, že má jedovatý účinek na játra, ale také kvůli skutečnosti, že se můžete dostat na analgin jako drogu. Pokud pijete 3 až 4 tablety denně, zvažte, že jste analginem. Pro tento stav již přišel zvláštní termín - abusus bolesti hlavy, píše sunhome.ru.
Přidat komentář
Všechny komentáře (53)
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
Dlouhou dobu je čas, aby tato chemie byla definována
Analgin chce zakázat mafie struktury z farmakologie. Již zakázána v loutkových zemích (například v Lotyšsku)
Zde si koupím (v Moskvě):
splňuje ruddy na komentář 13/03/2011 #
Ale paracetamol je špinavý.
. No, samozřejmě, že je obtížné, aby na streamu rasschischayut prostoru high-tech výroba je pro atrapy prášky..
ahah)), neuvěříte. ale zelenka je již zakázána)) v USA a téměř celé Evropské unii, také v Austrálii (ale nejsem si jistá o Austrálii), je kratší V EVROPĚ.
. Dáte právníkům a ekonomům!
Samozřejmě! Je lepší být bohatý a zdravý než chudí a dokonce i nemocní.
Komentář byl smazán moderátorem Newsland
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
To je napsáno těmi, kteří prodávají drahé analgetikum. A lidé užívají analgin podle potřeby, ne vždy.
odpovědi Pruss na komentář 12/03/2011 #
A drahé analgetikum vždy zahrnuje paracetamol, jehož neustálé užívání způsobuje nevratné poškození jater.
Paracetamol - 4-hydroxyacetanilid je blízkým příbuzným anilinu a fenolu, poloproduktu při výrobě barviv
V levných Citramon-P nyní také obsahuje paracetamol, takže P
Takže je to z trvalého! A většina lidí užívá analgetika pravidelně, a ve většině případů - jednou, protože jedná rychle a spolehlivě. Proto je tento článek zaměřen na malou kategorii obyvatelstva, já osobně neexistují známí, kteří by měli každý den analgin a ve velkých dávkách. Pokud pracujete s takovými koncepty, pak všechny, dokonce i nejnebezpečnější léky budou škodlivé, pokud budou použity nesmírně.
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
Nejdražší drogy testované časem, nechtějí nepřijmout, nikdo nepotřebuje. Moje babička používala vždy analgin a žila až do věku 90 let. A pamatovat jako dítě, bolesti hlavy, tsitramona tabletu a zmizel bol.Drugoe věc je, že tyto léky jsou velmi levné a samozřejmě již nejsou spokojeni s korupčním formatsefticheskie firem, které využívají, že lidé budou kupovat všechny tyto drahé léky nevydrží řádně testována. Proto začali psát nesmysly.
Moderní tsitramon se liší od starého, předtím, než byl aspirin, a nyní paracetamol, což je pravděpodobně horší.
Mám balení Citramonum, kde jsou ve složení aspirin a paracetamol.
Jak můžete vidět možnosti, každá farma dělá vlastní recept.
To je ono! Jak můžete vinit za škody, které v dlouhodobé a rozsáhlé praxi prokázaly svou neškodnost (samozřejmě relativní). Totéž s Corvalolem.
Máte pravdu! Pak seřadí další hitroulovki farmkompaniy.Ne tajemstvím je, že majitel je inzerováno arbidol ministr arbidol Golikova.A stejný protivirový lék jako acyklovir, který stojí v lékárnách 17 rublů za balení (20 tablet).A „zámek“ arbidol za nejnižší cenu za 10 tobolek stojí 215 rublů. Cítit rozdíl!
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
Moje roční dávka záložky analgin 5-6. (Existují dny)
Pokud je každý den, pak to nefunguje.
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
Přinejmenším je jasné, co očekávat od těchto starších léků, na rozdíl super nových a drahých tablety do 5 let se ukáže, že jsou toxické a bojují koupit všechny nové léky. Je divné, že na ně nic nenabízejí, ale pravděpodobně to bude v následujících zprávách. Když někdo řekl něco o všech vedlejších účincích těchto nebo jiných farmaceutických léků, průmysl zavěsí nudle každý den. Pamatuji si před několika lety všichni kampaň za pití vitamíny balení, ale pak se najednou začalo být jasné, že nejen zlepšuje zdravotní stav, ale to se stává i huzhe.Pravdu jako takových účastníků, kteří jsou výrobci stále nemůže říct.
Jo, kolik jich bylo poháněno televizní reklamou „Solpadein“ - šumivé věci s kodeinem a paracetamolem, a teď si to uvědomit, protože to vše může kodein přípravy bude pro recepty.
A za účelem získání předpisu bude nutné sedět ve frontě lékaře po dobu několika hodin. Normální osoba sama pro deset pentaginálních tablet nebude pít, ale s akutní bolestí samotnou - pak pomáhá a je to v pořádku. Jako dítě z kašle vždycky jsem byl léčen kodeinem (čistý!), Nestal jsem se narkomanem a kašláním jsem prošel.
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
Užitná farmaceutická chemie se nestane. Buďte uzdravení tím, co nám příroda dala. (Pět tabliček analginu v roce, samozřejmě nepočítáno)
pro mě zde doporučuji. od té doby nevím smutek)))
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
Nehraji pilulky vůbec. Ale pak zub nemocný. Chválil, inzeroval pentalgin a žádný účinek, to je absolutně. Trpěla jsem 3 hodiny a vyhrnula jsem balík analginů před 100 lety v lékárničce. Vzal jsem pilulku a za 20 minut jsem se cítil jako muž. Takže tito doktoři - pro křen a v muzeu :)))
Bylo nutné položit na zub kus petnalgininu, v něm polovinu analginu.
Mám pocit, že místo pentalginu je obecně figurína. Přestože jsou obaly značkové a nákladné. Ale koneckonců, levné a nekonečno.
Docela reálné, analgin je sladký na chuť, pentalgin také. Tak levné levné kování je prostě nezajímavé. V Tambově celý obchod uvolňoval látku analginu, zařízení bylo několik kostek, jak to teď nevím.
komentáře k materiálu 12/03/2011 #
Vychází z prodeje levných léků
komentáře k materiálu 13/03/2011 #
Je nebezpečné žít v Rusku.
komentáře k materiálu 13/03/2011 #
Žijeme v zemi, kde nikdo nevěří a nic. Kdo mi může dokázat, že se nejedná o placenou reklamní kampaň, která by lidem zastrašovala a že si kupuje poslední těžké dovezené dražší drogy. Chudý lidé nemají na výběr. Koupí něco, co je levnější! A kdo má příležitost, už dlouho neužívali naše léky. Ano, a oni jsou ponecháni - s gulkinem. Jen ty nejlevnější! A dovezené jsou mnohem dražší! Náš farmaceutický průmysl byl dlouho "přibit". Dlouho jsme se změnili v Papuany některé nové Guiney. Jenom se chlubíme naší minulostí a nechceme to přiznat. Porovnejte, jakou lékařskou péči pro vojáky třetí říše v Německu a jakou lékařskou péči naši veteráni války zanechali, pak nic nezbylo. Nemluvím o důchodech a podmínkách bydlení. Hanba a hanba.
komentáře k materiálu 13/03/2011 #
Celý svět ví o nebezpečích analginu po deset nebo patnáct let)))
odpovědi NIKDY na komentář 13/03/2011 #
Více, v osmdesátých letech se hovořilo o škodě.
Bolest hlavy citramonu nebo aspirinu
Jaký je rozdíl mezi analginem a citramonem?
"Analgin"
Jako účinnou látku v tomto přípravku se používá metamizol sodný, který zabraňuje průchodu bolestivých impulzů do mozku. "Analgin" také zvyšuje přenos tepla v těle a snižuje excitabilitu center citlivosti bolesti v lidském těle.
"Analgin" má malý protizánětlivý účinek. Léčba tedy minimálně ovlivňuje aktivitu gastrointestinálního traktu a udržuje rovnováhu vody a soli. Léčba má antipyretický účinek. Tablety mají také antispazmodální účinek, který se objevuje přibližně 30 minut po podání léku. Jako antipyretikum je "Analgin" účinnější než "Aspirin", "Ibuprofen" a "Paracetamol".
"Analgin" může být předepsán pro horečky, slabé a středně těžké syndromy bolesti (neuralgie, artralgie, střevní kolika apod.). Analgin byl široce používán k usnadnění pooperačních, bolesti hlavy a zubních bolestech před objevením bezpečnějších prostředků anestezie a anestezie.
K dnešnímu dni, „Analgin“ je zakázáno drog ve většině západních zemí kvůli zvýšenému riziku agranulocytózy, což je 7% případů může vést ke smrti.
Citramon
Na rozdíl od „Analgin“, „Tsitramon“ se skládá z aspirinu, kofeinu a paracetamolu, jaký je rozdíl mezi těmito látkami. Každá z látek v kompozici má jiný účinek, kvůli kterému lék dostal své počáteční rozdělení.
Kyselina acetylsalicylová (aspirin) má antipyretické účinky, které mohou být vyvolány zánětlivým procesem. Aspirin zmírňuje bolest, zlepšuje krevní oběh a snižuje srážení krve. Kofein přispívá k práci mozku, rozšiřuje cévy a zlepšuje průtok krve, zmírňuje bolest a eliminuje ospalost. Kofein také stimuluje tělesnou a duševní aktivitu. Paracetamol má antipyretický účinek a je schopen působit jako analgetikum. Přes jeho dostatečnou účinnost, „Tsitramon“ má velké množství kontraindikací, od kopřivka, astma nebo akutní rýmy a konče zvýšené rozrušení a poruchy spánku.
Lék je předepsán pro bolestivé syndromy různé závažnosti, horečky, akutní respirační infekce a chřipku. Jako "Analgin", "Citramon" je zřídka používán v západních zemích protože jeho negativního vlivu na vnitřní orgány člověka, obzvláště na játrech.
Citramon # 8212; účinný lék na bolesti hlavy
Pro mnoho lidí je už dlouhou dobu zvykem, jak léčit bolest hlavy pomocí Citramonu. Tento lék je oblíbený po mnoho desetiletí, je k dispozici pro jakoukoliv peněženku. Citramon z bolesti hlavy s mírnou a středně závažnou závažností lze snadno koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Extrémně snadné použití, působí rychle a efektivně. Je potěšitelné, že pomáhají mladá matka i starší osoba.
Vlastnosti léku jsou způsobeny jeho chemickým složením. Je důležité znát všechny vedlejší účinky běžného léku, zvláště pokud má těhotná rodina, kojící matky, děti.
Uvolnění formy, použití, dávkování
V každé lékárně si můžete koupit známou drogu z dětství, Citramon. Budete jej nabízet v tabletách (nejoblíbenější formě) nebo v granulích pro přípravu roztoku. Pokyny k produktu nejsou často připojeny, protože je balen v blistrech nebo v ohebných obalech. Barevné tablety jsou bílé nebo bílé s hnědou impregnací.
Po prozkoumání příznaků bolesti hlavy lékař předepíše potřebné dávky léku. Můžete také konzultovat žádost a lékárníka v lékárně.
Lék je považován za dost silný kvůli jeho složení. Při silné bolesti můžete okamžitě vypít dvě tablety, pokud jsou dospělí.
Nemůžete užívat více než osm tablet denně (i při velmi silné bolesti), denní dávku # 8212; 2-3 pilulky. Ujistěte se, že interval mezi podáním léku není menší než 3-4 hodiny. Pít tabletu citramonu by měla být při pokojové teplotě hodně vody nebo mléka. Celý léčebný cyklus by neměl přesáhnout 8-10 dní.
Při užívání na vlastní potřebu se lék může opíjet déle než tři po sobě jdoucí dny. Pokud se nemáte pocit úlevy, přestat užívat pilulky a navštěvovat lékaře.
Co je zahrnuto v
Kombinovaná léčiva Citramonum (Citramonum) se skládá ze tří hlavních složek, které poskytují účinný prostředek k léčbě bolesti hlavy s mírnou, středně závažnou závažností:
Aspirin (aspirin) sníží horečku, sníží zánětlivý proces, zředí krev a zlepší mikrocirkulaci v cévách, což zajistí odstranění bolesti hlavy.
Paracetamol (Paracetamolum) zmírňuje symptomy bolesti, způsobí antipyretický účinek.
Kofein v kombinaci s aspirinem a paracetamolem posiluje analgetický účinek, normalizuje tón mozkových cév, zrychlí tok krve.
Použití během těhotenství, kojení
I při těžké bolesti hlavy se ženám nedoporučuje užívat léčebný přípravek v prvním a posledním trimestru těhotenství. Všechna upozornění se vztahují k aspirinu, který je součástí jeho složení. Aplikace na počátku těhotenství může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu a na konci těhotenství vyvolat krvácení, způsobit slabost práce.
Užitečné informace: Bolesti hlavy v případě poruchy spánku: důvody vzhledu
Lékaři nedoporučují užívání pilulek po celou dobu kojení. Při laktaci vstupuje kyselina acetylsalicylová do ženského mléka a potom do těla dítěte. Největší riziko pro děti je výskyt krvácení, protože aspirin je potlačován syntézou krevních destiček.
Kontraindikace, vedlejší účinky
- zvýšená citlivost na aspirin;
- existuje úzkost, častá nervozita, nespavost;
- často skočí do krevního tlaku;
- narušila játra a ledviny;
- dna, ischémie.
Nedávejte tento lék dětem, který nedosáhl věku patnácti let. Na pozadí různých virových onemocnění může droga vyvolat dětský Reye syndrom (onemocnění mozku), porušení jater.
V případě předávkování může osoba mít palpitace srdce, závratě, nevolnost, zvracení, krvácející dásně.
Pečlivě sledujte své zdraví. Nezapomeňte, že důvody bolesti hlavy mohou být jiné. Pouze, když zjistil zdroj výskytu bolesti v hlavě, je možné vypít tablety tsitramony.
Užitečné informace
Jak přípravek Citramon užívat s bolestem hlavy?
Pokud jste po pohledu do vašeho domácího lékárenského hrudníku nenašli tablety Citramonu, doporučujeme vám, abyste uvažovali o jejich koupi. Vzhledem k tomu, že za nízkou cenu je to jeden z nejrychlejších a nejuniverzálnějších léků, které pomáhají při bolestech hlavy. Současně si ji můžete koupit v lékárně bez předpisu, Citramon je v prodeji všude a návod k použití je tak jednoduchý, že si ho každý může vzít. Současně je však třeba vědět, kvůli tomu, co droga pomáhá, to je mechanismus jejího jednání.
Proč mi bolela hlava?
Závažné záchvaty bolesti hlavy jsou nejčastěji spojeny s vaskulárními patology. Například s věkem se cévy ztenčují, ztrácejí pružnost a podobné tablety pomáhají odstranit vzniklý spasm. Samozřejmě, pokud důvody jsou hlubší, jeden Citramon nešetří, je zapotřebí úzkoprofilová léčba.
Pokud vás příznaky trpí dlouhou dobu, proveďte průzkum. Existuje podezření na:
- Migréna je patologie chronické povahy, která vyžaduje použití silných léků triptanů.
- Stav zdvihu nebo předcházející zdvih. Může být vyvolána ischemie (trombóza), ateroskleróza, krvácení (vnitřní krvácení) a musí být doprovázeno silnými útoky bolesti hlavy.
- Tumor - novotvary v mozku vyžadují chirurgický zákrok.
- Vrozené aneuryzmy.
- Stresová bolest nebo svalová zátěž.
V druhém případě není nutné okamžitě vypít tablety přípravku Citramon nebo přípravku Analgin. Zbytek, silný spánek a relaxační masáž pomáhají. Obecně byste měli pamatovat: s nástupem bolesti hlavy není nutné okamžitě pít. Snažte se s ním vypořádat sami, pomocí jiných než léčivých metod. A lépe - zabrání tomu, aby vedl zdravý životní styl.
Mechanismus účinku léku
Tablety se nazývají Citramon P, protože prostředek obsahuje přidání paracetamolu. Lék je nesteroidní, který pomáhá při mírné, kompresivní bolestí obecné povahy a také má mírný antipyretický a protizánětlivý účinek. To je jeho rozdíl od analginu a podobnosti s jinými léky obsahujícími paracetamol.
Citramon je založen na vstupu aspirinu, který je prvním z otevřených nesteroidních protizánětlivých léků. Jeho vlastnosti jsou v současné době dostatečně testovány, vedlejší účinek (pokud jde o dávkování) prakticky neexistuje, takže tablety mohou spotřebovávat starší osoby a děti od 10 let věku.
Užívání aspirinu zlepšuje krevní oběh v oblasti cévní bolesti hlavy, což vede k odstranění příznaků.
Na druhou stranu tablety mají také negativní vlastnosti. Vzhledem k tomu, že jde o kyselinu acetylsalicylovou, má dráždivý účinek na sliznici. Časté podávání přípravku Citramon vede k výskytu vředů, snížení koagulace krve, alergickým reakcím. Avšak s těmito vlastnostmi je předepsán aspirin (a Citramon) pro trombózu plazmy nebo její prevenci.
Dále tableta obsahuje kofein, který je známý díky svým vlastnostem pro pomoc při bolestech hlavy, stejně jako sedativního účinku. Použití správné dávky stimuluje nervový systém, zlepšuje účinnost mozku, snižuje krevní tlak a pomáhá zlepšit tok krve.
Často s migrénou nebo bolestem hlavy spojenou s vazodilatací pomáhá Citramone.
Navíc vědci prokázali, že kofein pomáhá snížit schopnost trombocytů lepidlo, což také přispívá k prevenci trombózy. A o vlastnostech Paracetamolu jsme psali samostatně.
Jak aplikovat lék
Spolu s přípravkem Citraumon by měly být dodrženy pokyny, které uvádějí dávkování a průběh léčby, jakož i podrobné kontraindikace. Mějte na paměti, že tablety by měly být užívány v krátkých kúrach, nejvýše 3krát denně, aby se zabránilo škodlivému účinku na játra, depresi nervového systému.
Mimochodem, lék pomáhá nejen s bolestí hlavy, ale také se zubními, okcipitálními, svalovými a artikulačními. Pouze pokud bolest není chronická nebo příliš intenzivní.
Maximální dávka přípravku Citramon za den je 8 tablet, po kterých může dojít k těžkým otravám a dokonce ke smrti.
Pokud má pacient vysokou horečku kromě bolesti hlavy, horečky, je přípravek Citramon podán ne delší než 3 dny.
Obvykle v počátečním stádiu respiračních nebo virových onemocnění pomáhá, ale tablety lze nahradit běžným paracetamolem.
Kontraindikace a vedlejší účinky
Nepokládejte kategoricky lékaře k užívání drogy, pokud:
- Alergie k jeho složkám.
- Vřed žaludku nebo 12 dvanáctníku.
- Hemofilie a nedostatek vitamínu A
- Zvýšený arteriální tlak.
- Cirhóza, hepatitida a jiná onemocnění jater, ledvin.
Stejně jako u matek kojení a během těhotenství byste neměli riskovat vaše zdraví pomocí přípravku Citramon. Pokud osoba trpí akutním renálním nebo srdečním selháním, lékaři zakázat nebo snížit příjem na minimum. Také se zvýšenou nervozní excitabilitou, obsah kofeinu v tabletách ovlivní psychiku, může vést k nespavosti.
Pokud jde o to, zda může být přípravek Citramon-P konzumován dětmi: než 15 let je nežádoucí, protože se může objevit Reyeův syndrom (nemoci mozku) a jaterní komplikace. Mezi vedlejšími účinky předávkování, nevolnosti, zvracení, křečí, spazmodického tlaku a palpitace jsou zaznamenány. Mohou to být krvácí dásně.
Během jednoho dne bude tělo očistěno. Nadměrné pocení je způsobeno parazity! Uloží jim prostředky.
Vyjde za 3 dny Kruhy a vaky pod očima - první znamení přítomnosti parazitů!
L. Bokeria: Tablety se netýkají tlaku, ale jen poškození! OMEZTE spotřebu soli a vypijte 5 kapek před spaním..
Sophie. Před 2 dny
Zdrastvujte! Před dvěma týdny jsem šla pěšky, sklouzla a padla na led a zasáhla hlavu. Po raně, jak mi řekl můj přítel (s kým jsem byl), jsem nesl delirium a neustále perespr.
Hassan. Před 2 týdny
Mám Sh.O. - 2. stupeň. Hlavním problémem, když vstáváme z křesla nebo z auta - je ostrá bolest v podobě křeče na levé straně hlavy. Po 5-10 sekundách. Nyní špička třetího prstu pravé ruky.
Elena. Před 3 týdny
Anna, jsou vaši rodiče vědomi tvého stavu? Spolu s rodiči musíte navštívit neurologa, oftalmologa (viz nádoby na podložce), abyste provedli rentgenový paprsek lebky. ale spíše MRI. Lékař bude schopen rychle.
Anna. Před 3 týdny
Dobrý den. Mám 12 let. Dnes hlava v levém regionu mozku nezačala příliš bolet, a stále ještě o něco vyšší na pravé straně hlavy. To vše začalo, když jsem se velice setkal.